Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
8 maja 2012 in Moda i uroda by Dominika Zasłona

Brafitting jest trendy!

Bardzo długo się przymierzałam do tej wizyty. Wiedziałam, że powinnam, że prawie wszyscy już byli… O czym mowa? - o brafittingu!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Nie pomogła nawet karta zniżkowa, a potem zaproszenie do salonu, i tak to odwlekałam. W końcu się zdecydowałam. Poszłam do brafitterki. I zupełnie nie żałuję. Już wcześniej wiedziałam, że ponad 90% procent kobiet nosi źle dopasowaną bieliznę, i że najbardziej popularny rozmiar (75B) nie jest na pewno tym odpowiednim.

Udałam się do salonu Li Parie do Złotych Tarasów. Nie umawiałam się na wizytę, choć i można, i pewnie nawet lepiej się zapowiedzieć i zarezerwować ok. 40 minut. Tyle trwa profesjonalny brafitting, czyli ustalenie rozmiaru (bardzo miła brafitterka mierzy biust i obwód pod biustem), potem nauka prawidłowego zakładania biustonosza (tak, tego też trzeba się nauczyć), i mierzenie kilkunastu modeli, żeby znaleźć typ konstrukcji bielizny, która jest zaprojektowana z myślą o danej figurze.

Brafitting, jak czytamy na stronie Li Parie, to edukacja i potężna porcja wiedzy o tym, jak traktować swój biust, to akceptacja i świadomość jego posiadania. To ukłon w stronę kobiecości, prawdziwa radość z noszenia bielizny, odkrywanie na nowo swojej figury. Prawidłowo dopasowana bielizna to dbałość o „zdrowie biustu”, właściwie podtrzymanie ciężaru wspomaga regenerację więzadeł Koopera (włókna tkanki łącznej) odpowiedzialnych za zawieszenie piersi.

Co dla mnie ważne, znalazłam tam modele, które naprawdę mi się spodobały. Muszę przyznać, że właśnie tego się obawiałam, że tam będzie mniejszy wybór biustonoszy i że nie znajdę nic dla siebie w swoim odpowiednim rozmiarze. Ale znalazłam i to wiele (miałam problem z wyborem, z nadmiaru), więc na pewno wrócę po kolejne.

Na pewno warto się wybrać do brafitterki i sprawić sobie dopasowaną bieliznę. Trzeba się przygotować na to, że taki biustonosz jest droższy (średnio ok.200zł, choć zdarzają się okazje za połowę tej ceny oraz tańsze modele). Sama usługa brafittingu jest w cenie biustonosza.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI