Brzuch idealny w każdym calu

123RF.com

Brzuch – obszar, który spedza sen z powiek nie jednej kobiecie. Zwłaszcza wiosną, gdy jest ciepło i słonecznie. I wtedy, gdy zbliża się sezon plażowy. Oto kilka niezwodnych tricków, by brzuch był po prostu ładny!
Idealny brzuch jest płaski, jędrny i zadbany. Niestety nie każda z nas może pochwalić się płaskim jak deska brzuchem, ale każda może o niego odpowiednio zadbać.

reklama

Szczyp i masuj

Codziennie przez pięć minut podszczypuj skórę na brzuchu, dzięki temu poprawisz metabolizm w tych okolicach. Dodaj do tego naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą oraz masaż specjalną rękawicą, a skóra w tych okolicach będzie jędrna i elastyczna.

Ujędrniaj i modeluj

Jeśli masz oponkę na brzuchu, w pozbyciu się jej pomogą Ci specjalne ćwiczenia i kosmetyki ujędrniająco-modelujące. Powinny zawierać takie substancje, jak kofeina, bluszcz, żeń-szeń , i na przykład rozgrzewający imbir. Aplikuj je dwa razy dziennie, wmasowując starannie od dołu w kierunku serca.

Wygładzaj

Skóra na brzuchu, tak jak i na innych częściach ciała, potrzebuje peelingu. Usuwa on obumarły naskórek, wygładza ale i pozwala składnikom aktywnym na przenikanie do głębszych warstw skóry. Najlepiej wykonywać go dwa razy w tygodniu.

Pobudź do regeneracji

Skóra na brzuchu w pewnym wieku zaczyna wyglądać gorzej z powodu spadku poziomu estrogenów. Wówczas zwykłe balsamy nawilżające czy ujędrniają Ce nie są już tak skuteczne. Użyj tych o mocnym działaniu zawierających kwasy owocowe, kwas hialuronowy i retinol. By choć trochę pobudzić skórę do regeneracji, szukaj kosmetyków zawierających fitohormony.

Pielęgnacja na miarę

Na rynku kosmetycznym sporo jest preparatów do pielęgnacji tylko okolic brzucha. Jak je wybierać mądrze? Przede wszystkim przeanalizuj skład i sprawdź, czy rzeczywiście bogate są w składniki ujędrniające, modelujące i antycellulitowe. Gdy już znajdziesz taki, porównaj jego skład i cenę z balsamem do całego ciała z tej samej linii, bowiem często skład jest identyczny a ukierunkowany kosmetyk o wiele droższy.

Profesjonalna pielęgnacja

Jeśli skóra na Twoim brzuchu nie reaguje ani na kosmetyki, ani na masaże, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Ich wybór jest ogromny, dużą popularnością cieszą się zwłaszcza masaże wyszczuplające, zabieg Zaffiro wykorzystujący promieniowanie podczerwone, zabieg elektrostymulacji czy mezoterapii bezigłowej. Wybieraj raczej zabiegi wykorzystujące nowoczesne technologie niż maski czy okłady, które tak naprawdę możesz zrobić sama w domu.