Chirurg plastyczny to nie cudotwórca

123RF.com

Olbrzymi postęp rozwoju medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej sprawił, że zabiegi chirurgiczne traktujemy jako receptę na każdy problem urodowy.
Co tak naprawdę możemy poprawić i w jakim stopniu?

reklama

Liposukcja kontra otyłość

Bardzo często otyłe osoby kolejną porażkę na drodze do idealnej sylwetki kwitują krótkim stwierdzeniem „najwyżej dam sobie odessać tłuszcz”.Tymczasem liposukcja absolutnie nie jest metodą do walki z otyłością, a jedynie służy do poprawy wyglądu miejsc, z których ciężko zrzucić parę kilogramów. Najczęściej jest to brzuch, pośladki czy uda. Dodatkowo chirurdzy często zlecają rozmowę z psychologiem, by sprawdzić, czy dana osoba jest w stanie przestrzegać ich zaleceń i będzie unikała gwałtownych skoków wagi. Co to oznacza w praktyce? Liposukcja jest kierowana do osób dbających o swoją dietę i styl żywienia, wytrwałych i mających problemy z konkretną częścią ciała, na przykład z tzw. bryczesami na udach.

Biust Pameli Anderson

Prawie żadna kobieta nie jest zadowolona ze swojego biustu, najczęściej mamy zastrzeżenia co do jego wielkości a raczej mikroskopijnych rozmiarów. Ile to zazdrosnych spojrzeń kobiety kierują w stronę koleżanek hojniej obdarzonych przez naturę. Najbardziej jednak zazdrościmy gwiazdom, a po kolejnym odcinku Słonecznego Patrolu czy Mad Men podejmujemy ostateczną decyzję. Chcemy powiększyć biust i to najlepiej o kilka rozmiarów. No bo w końcu, jak już mamy cierpieć po operacji, to chociaż niech efekt będzie spektakularny.

Poznaj tajemnicę kwasu hialuronowego

Niestety na konsultacji chirurg skutecznie hamuje nasze zapędy, oznajmiając, że biust najlepiej powiększać o rozmiar lub dwa. I ma rację, ponieważ nadmiernie powiększony biust nie dość, że nie wygląda naturalnie, to jeszcze strasznie obciąża kręgosłup.