Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Co uczula w kosmetykach
123RF.com
11 stycznia 2013 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Co nas uczula w kosmetykach?

Z roku na rok przybywa osób uczulonych na związki zawarte w kosmetykach.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Najbardziej uczulają związki zapachowe, substancje barwiące oraz konserwanty, ale uczulić mogą też substancje naturalne czy też zawarte w podłożach substancji.

Substancje zapachowe

Wzrost uczuleń na substancje zapachowe związany jest ze stosowaniem mieszanek zapachowych w tworzeniu perfum oraz bardzo hojnym dodawaniem substancji zapachowych do wyrobów kosmetycznych. O wiele chętniej kupujemy perfumowane kremy i balsamy, często nie zdając sobie sprawy, że to właśnie ten kuszący zapach jest odpowiedzialny za paskudną wysypkę. Za większość uczuleń na związki zapachowe odpowiedzialny jest balsam peruwiański oraz koktajl zapachowy A .

W skład koktajlu zapachowego wchodzą:eugenol i izoeugenol,alkohol i aldehyd cynamonowy,geraniol, hydroksycytronellal oraz aldehyd alfa-amylo-cynamonowy.

Barwniki kosmetyczne

Za najbardziej uczulające składniki wśród barwników uważa się przede wszystkim para-fenylo-diaminy, para-tolueno-diaminy, hennę oraz para-tolueno-diaminy z grupy amin aromatycznych. Do związków uczulających należą również wodorotlenek i tlenek chromu, siarczek niklu, tlenek ołowiu,sole wapniowe czerwieni litowej czy eozyna zawarta w kosmetykach kolorowych pochodzących z Azji.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI