Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Czekoladowo mi!

123RF.com
123RF.com
31 października 2011 in Moda i uroda by Anna Orłowska
Nic tak nie poprawia jesiennego nastroju niż kilka kostek czekolady. Niestety najbardziej znany afrodyzjak posiad pewną wadę. Wciąga, gdyż nigdy nie kończy się na paru kostkach a i zawartość kaloryczna jest nieco większa od pietruszki :).

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zazwyczaj gdy ją zajadam myślę o jej zaletach lecz ilość czekolady zjedzonej jest wprost proporcjonalna do aplikacji kremu anty – cellulitowego, który zastosować należy po konsumpcji – szczególnie nocnej. Czekoladę jeść warto zaś zaskoczeniem może być jej wartość kosmetyczna. Ogłaszam zabiegi czekoladowe hitem jesieni bo skoro lubią ją nasze kubki smakowe to co dopiero na to nasze ciało! Masaże rozgrzaną czekoladą są polecane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Czy można podarować dziecku większą frajdę, w dodatku bez obawy o próchnicę :)

Okres jesienno – zimowy sprzyja rozleniwianiu a wcześnie zachodzące słońce przypomina o zimie. Lepiej naładować akumulatory zawczasu i nie narzekać, że dopadnie nas depresja. Błogi nastrój, który wypełnia nas – wraz z kolejną falą rozlewanej pod rękami masażystki czekolady  – pozostaje w naszej głowie o wiele dłużej niż efekt tej zjedzonej. In plus, zapach ciała trwa i trwa w pamięci naszych zmysłów. Stąd już niedaleko do umysłu i jego siostry duszy zatem dzięki czekoladzie możemy się otrzeć nawet o medytację.

Aby przedłużyć ten niebiański stan proponuję zintensyfikować wrażenia kąpielą w pianie czekolady: mlecznej i orzechowej. Tego typu kosmetyki są do nabycia w renomowanych sklepach kosmetycznych. Nie odmówiłabym sobie również czekoladowych cieni do oczu, które zawsze towarzyszą jesiennym kolekcjom.

Można więc śmiało powiedzieć, że gorzka czekolada odkryła przed nami swoje jasne oblicze. Błyskawicznie poprawia nam nastrój, uspokaja, uelastycznia skórę oraz nawilża. Ociepla ją swoją brązową nutą.

Gdyby wymyślono odmianę czekolady odchudzającej to byłoby to dodatkowym atutem dla koneserów bohaterki tej historii. Niestety wtedy zamiast do uniesień podniebienia i stanów zjednoczonych nirwany stałaby się kolejną ofiarą przemysłu i chorób dietetycznych, które zmieniają przyjemność w ”cierpienie”. Chapeau bas, cze – ko – la – da!!!


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI