Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
16 listopada 2015 in Moda i uroda by redakcja

Czym grozi noszenie złego biustonosza?

Źle dobrana bielizna nie tylko nie będzie spełniała swoich podstawowych funkcji, ale może także prowadzić do różnego rodzaju problemów zdrowotnych, m.in. otarć skóry, bólu kręgosłupa, a nawet deformacji piersi. Jakie błędy przy wyborze i  użytkowaniu bielizny popełniamy najczęściej?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Odpowiedni wybór biustonosza to klucz do sukcesu i gwarancja pięknie  wyeksponowanych i zdrowych piersi. Kobiety niestety często kupują biustonosz o zbyt dużym lub zbyt ciasnym obwodzie. „Zbyt luźny obwód sprawia, że zapięcie podnosi się ku górze, a biust nie jest odpowiednio podtrzymany, co powoduje obciążenie kręgosłupa. Z kolei za ciasny obwód może być przyczyną otarć i dyskomfortu”, tłumaczy Iwona Miklusiak brafitterka marki Dalia. Kolejnym błędem jest nieodpowiednie dopasowanie wielkości miseczki do piersi. Zbyt mała miseczka nie tylko spłaszcza biust, ale tworzy również niezbyt elegancko wyglądające fałdki po bokach. Może być nawet przyczyną deformacji i odkształceń piersi. Natomiast za duże miseczki będą odstawały i nieestetycznie marszczyły się pod ubraniem.

Poza odpowiednio dobraną szerokością obwodu i wielkością miseczek bardzo ważna jest odpowiednia regulacja ramiączek, ponieważ jeśli są ściągnięte zbyt mocno, materiał wżyna się w ciało, a jeśli są zbyt luźne – spadają z ramion i nie utrzymują biustu. Ciężar piersi w 90% opiera się na obwodzie, ale ramiączka pomagają wyregulować poziom ułożenia i wyeksponowania biustu. Można przyjąć, że przy dobrze wyregulowanych ramiączkach wierzchołek piersi powinien znajdować się mniej więcej w połowie ramienia.

Warto też pamiętać, że nie każda konstrukcja jest odpowiednia do każdego biustu. „Posiadaczki dużych piersi najlepiej poczują się w  biustonoszach z fiszbinami, które pomagają utrzymać obfity biust. W dobrej konstrukcji  będą one okalały całą pierś, nie wrzynając się w ciało”, tłumaczy Iwona Miklusiak.Warto więc podczas wyboru bielizny skorzystać z porady brafitterki, która pomoże dobrać najbardziej odpowiedni biustonosz, w którym kobieta będzie czuła się komfortowo, estetycznie i zdrowo.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI