Deni Cler kolekcja jesień – zima 2013/14

Deni Cler lookbook jesień-zima 2013/2014

Ta kolekcja powstawała prawie rok. Zanim jeszcze pierwsze rysunki nadały jej fizyczny wymiar, nabierała kształtu w wyobrażeniach i odpowiedziach na pytania o współczesną kobiecość. Odkryjcie wyjątkową, jesienno – zimową kolekcję Deni Cler!
Po latach stylistycznego niepokoju Deni Cler potrzebowała jasno wyznaczonego kierunku. Świadomych decyzji zmieniających nie tylko jej wizerunek, ale przede wszystkim produkt. Wszystkie nasze myśli zaczynały się i kończyły na produkcie. Jakości, designie, tkaninie, konstrukcji, szyciu, sylwetce, detalu. I tylko jedna zasada: żadnych kompromisów. Decyzja ryzykowana, ale jedyna możliwa. Dzięki temu powstała kolekcja spójna, czytelna, a jednocześnie różnorodna. Nowoczesna, ale nawiązująca do włoskiego minimalizmu, z którego marka wyrosła.
Myślą przewodnią w projektowaniu było stworzenie bazy, podstawy do budowania pełnej garderoby współczesnej kobiety. Każda Klientka znajdzie w tej kolekcji coś, czego zawsze pragnęła: czerwony płaszcz, kobiecą żakardową sukienkę podkreślającą talię, doskonałe akcesoria, długie rękawiczki, prosty garnitur czy smoking jako alternatywę dla wieczorowej sukienki.

reklama

„Deni Cler to marka z długą historią również estetyczną. Biorąc pod uwagę, że ostatnie lata to stylistyczny eklektyzm, uznaliśmy, że ten sezon potraktujemy jako nowe otwarcie. Dla naszych klientek oznacza to odświeżenie propozycji , a dla samej marki – zmianę sposobu myślenia o produkcie i jej tożsamości. Wydało się nam właściwe, żeby zacząć od podstaw, bazy na której klienki będą mogły budować garderobę, a my jako Deni Cler nową estetykę czy styl charakterystyczny dla naszej marki“ – mówi Monika Kapłan-Gerc prezes Deni Cler.

Sylwetki kolekcji Jesień Zima 2013/14 zdominowały miękkie, obszerne płaszcze z opuszczonym ramieniem. Krótkie płaszcze-dyplomatki w kolorze czarnym ze stójką. Pudełkowe sukienki z długim rękawem i ołówkową spódnicą. Sukienki z kimonowym rękawem z rozkloszowanym dołem. Kobiece garnitury i smokingi. Koszule białe, kobaltowe, gładkie i zdobione haftem lub koralikową aplikacją. Materiały mięsiste, bardzo dobrej jakości. Wełny, kaszmiry, grubo tłoczone żakardy, połyskująca Lama i wysoko gatunkowe dzianiny. W kolekcji pojawia się modny deseń „kurzej stopki“ w odcieniach kobaltu i jasnego fioletu. Dominujące barwy kolekcji to szarości, beże, biel, czerń z akcentami czerwieni, kobaltu, grenadiny i intensywnej fuksji.

Uzupełnieniem kolekcji są skórzane botki i pantofle, torebki i kaszmirowe szale oraz szeroka gama biżuterii.