Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
28 września 2011 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Domowa dermabrazja-sposób na piękną cerę

Specjalne kuracje domowe zawierające peelingi, nie dają tak spektakularnych efektów, jak te, przeprowadzone w salonie kosmetycznym, ale ich regularnie stosowane znacznie poprawi kondycję skóry.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Po co nam peeling?

Każdy peeling, bez względu na to czy przeprowadzony w salonie, kupiony za kilka złotych w sklepie czy wchodzący w skład domowej dermabrazji, działa w podobnym kierunku. Peelingi mają  przede wszystkim za zadanie usunąć obumarłe komórki i zanieczyszczenia, dodać cerze blasku, wygładzić skórę oraz przygotować ją na przyjęcie składników aktywnych.

Domowe zestawy do dermabrazji są czymś pomiędzy tradycyjnymi peelingami kupowanymi w sklepie a tymi wykonywanymi w salonie. Samej dermabrazji powinnyśmy poddawać się nie częściej niż raz na cztery miesiące. Piling kupiony w sklepie natomiast znakomicie podtrzyma efekty uzyskane przy profesjonalnych zabiegach i odświeży skórę.

Rodzaje peelingów do domowej dermabrazji

Kremy i żele złuszczające, w zależności od rodzaju możemy stosować nawet codziennie. Nakładamy je na oczyszczoną skórę i dokładnie wmasowujemy okrężnymi ruchami na zewnątrz. Kosmetyki te, w zależności od składu polecane są do każdego rodzaju cery – peelingi zawierające kwas salicylowy i glikolowy  idealne są dla cery tłustej i trądzikowej, mocznik do cery wrażliwej a alfahydroksykwasy do cery dojrzałej i przesuszonej.

Zestawy do domowej mikrodermabrazji, przypominają zabieg wykonany w salonie. Z reguły zawierają kosmetyk przeznaczony do mechanicznego peelingu, o silnym działaniu złuszczającym i wygładzającym oraz krem po mikrodermabrazji o działaniu kojącym i regenerującym.

Mikrodermabrazję cery tłustej  zaczynamy od dokładnego oczyszczenie skóry, a następnie nakładamy peeling,  zaczynając od środka twarzy, aż po jej kontury. Po wyznaczonym przez producenta czasie, zmywamy kosmetyk i aplikujemy krem. Peelingi chemiczne przypominają te, wykonywane w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim, ale posiadają o wiele niższe stężenie. Taki peeling,  zawiera w swoim składzie, podobnie jak zestaw do dermabrazji, kosmetyk złuszczający i łagodzący podrażnienia. Peeling z kwasem salicylowym polecany jest do cery zanieczyszczonej, a ten z alfahydroksykwasami do cery suchej.

O czym należy pamiętać

Każda kuracja peelingiem jest inna i należy ściśle trzymać się zaleceń producenta. Pamiętajmy również o tym, że po aplikacji peelingu może pojawić się pieczenie lub zaczerwienienie i jest to normalne, ale w przypadku bardzo nasilonych objawów należy niezwłocznie zmyć produkt wodą.

Pamiętać trzeba też o unikaniu promieniowania UV i kremach z filtrem, przez co najmniej 2 tygodnie od wykonania takiego peelingu. Składniki zawarte w takich peelingach mogą wchodzić w interreakcje z lekami lub kremami z witaminą A czy kwasami. By uniknąć podrażnień i powikłań, najlepiej skonsultować się z dermatologiem.

Warto przekonać się do domowej dermabrazji, bo przynosi naprawdę dobre efekty i pozwala dłużej cieszyć się piękną skórą.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI