Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

off_fashion_1
24 maja 2013 in Moda i uroda by redakcja

Dziś półfinał konkursu OFF Fashion

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion wkroczył w decydującą fazę. Od rana w Kieleckiej Bazie Zbożowej trwa rejestracja projektantów, którzy zakwalifikowali się do półfinału. Późnym wieczorem jury ogłosi nazwiska finałowej dwudziestki.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Przez ostatnich sześć lat w OFF Fashion o nagrody walczyło blisko 2 tysiące pasjonatów mody, którzy każdego roku zgłaszali ponad setki projektów na kreacje i dodatki modowe. Swoją szansę na OFF Fashion dostają nie tylko projektanci młodzi wiekiem. Mają ją też ci, którzy na pewnym etapie życia postanowili zmienić branżę i wejść w świat mody.

Tej wiosny do konkursu głosiło się aż 160 projektantów z Polski, Wielkiej Brytanii, Węgier i Bułgarii. Przygotowali oni w sumie ponad 600 propozycji strojów oraz dodatków, dla których wspólnym mianownikiem jest hasło „Ambasadorzy”. Kto w najpełniejszy i najbardziej kreatywny sposób pokazał, że jest ambasadorem własnego stylu i odniósł się do kultury oraz tradycji swojego regionu, przekonamy się już w sobotę 25 maja podczas Gali Finałowej OFF Fashion w Kieleckim Centrum Kultury.

Tymczasem przed nami piątkowy półfinał, w którym jury oceni blisko setkę utalentowanych designerów. Organizatorzy konkursu i jurorzy otwarci są na wszystko co tworzy modową awangardę i mieści się w nurcie „OFF”. Jurorzy nie znają nazwisk projektantów, których prace oceniają. Nie wiedzą jakie mają wykształcenie, jakie skończyli szkoły lub kursy i czy mają doświadczenie w branży. Talent, kreatywność oraz wyczucie trendów zadecydują, którzy designerzy zgarną jedna z trzech głównych i kilku dodatkowych nagród ufundowanych przez KCK oraz partnerów imprezy. Oprócz nagród pieniężnych najzdolniejsi projektanci powalczą o wystawienie swojej kolekcji na pokazie Warsaw Fashion Street organizowanym przez Dorotę Wróblewską. Międzynarodowy splendor gwarantuje z kolei zaprezentowanie projektu podczas pokonkursowego pokazu „OFF Fashion – Polska Wschodnia na wybiegu”, który odbędzie się 20 czerwca w Brukseli.

Jurorzy OFF Fashion:

prof. Barbara Hanuszkiewicz z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi, projektanci Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, stylista Tomasz Jacyków, redaktorzy Agnieszka Ścibior, Agnieszka Sadowska, Michał Zaczyński i Wojciech Grzybała, promotorka mody Dorota Wróblewska, fotograf Lidia Popiel oraz projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski, a także Connie Vaever z duńskiej uczelni TEKO Design&Business.

Plan wydarzeń półfinału i finału XIII edycji OFF Fashion (24-25 maja):

 24 MAJA (PIĄTEK)
Miejsce: Baza Zbożowa – Ul. Zbożowa, Kielce
godz. 12:00 – 20:00 Showroom
Zakupy autorskich kolekcji od projektantów: Jakub Pieczarkowski, Bola, Madox, The Urban Beard, Colorshake, KOD, CAHA, Anna Blauth, MySaru, Aleksandra Markowska, Neuf Bijoux, La Boba, RUSHdnm
godz. 18:00 – Półfinał Konkursu Off Fashion, wstęp wolny
godz. 21:00 ogłoszenie werdyktu jury

 25 MAJA (SOBOTA)
Miejsce: Kieleckie Centrum Kultury Plac Moniuszki 2b Kielce
godz. 14:00 Galeria Winda
Promocja książki „Smart Casual – męski styl” i spotkanie z autorem Krzysztofem Łoszewskim (prowadzący Michał Zaczyński)

 godz. 19:00 Duża Scena KCK – Gala Finałowa, wstęp z zaproszeniami
– „Idea i Obsesja w kostiumie” – pokaz otwierający
– pokaz finałowej 20 projektantów
– koncert zespołu PLATEAU – Projekt Grechuta
– kolekcja studentów Teko, Via University w Danii
-odczytanie werdyktu jury XIII edycji Konkursu Off Fashion, wręczenie nagród i wyróżnień

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI