Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Designer_Avenue_FashionWeek_Poland_Agata_Wojtkiewicz12_fot.P.Stoppa
1 czerwca 2012 in Moda i uroda by redakcja

Ego – kolekcja Agaty Wojtkiewicz na AW 2013

Zaprezentowana podczas wiosennego FasionPhilosophy Fashion Week Poland kolekcja Agaty Wojtkiewicz jak zwykle zaskakuje wyjątkową kolorystyką. Z pozoru mroczna i nieokiełzana, w rzeczywistości jest konsekwentna, ciepła, otulająca i naznaczona dowcipem. Nie bez powodu nazwana została przez projektantkę EGO. To kolekcja dla kobiet świadomych swojego stylu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W najnowszej kolekcji Agaty Wojtkiewicz EGO przeważają mroczne barwy. Podstawę stanowi czerń, błyszcząca w skórach i matowa w wełnach, często zestawiana z granatem. Kolekcja przełamana została szeroką gamą turkusów, błękitów i szarości, a tylko gdzieniegdzie zaakcentowana jest fluorescencyjną zielenią.

Modowy test Rorschacha

W całej kolekcji na szczególną uwagę zasługują charakterystyczne printy zaprojektowane specjalnie dla Agaty Wojtkiewicz przez Red Poppy, nawiązujące do testów psychologicznych Rorschacha. Nadają one całości pewną dozę dowcipu i stanowią klucz do interpretacji kolekcji EGO.

„Zdecydowałam się na wprowadzenie do kolekcji printów zaczerpniętych z psychoanalizy, aby podkreślić jej mroczny charakter. Moja nowa kolekcja to swoisty modowy manifest. To propozycje, które podkreślają kobiecą osobowość, a jednocześnie, jak nasze ego motywują do działania” – powiedziała projektantka Agata Wojtkiewicz.

Miękko i otulająco

Wśród propozycji z kolekcji EGO przeważają formy otulające sylwetkę, często zawiązane na plecach, zawsze blisko ciała. W modelach Agaty Wojtkiewicz poczujemy się otuleni, a wręcz zaplątani. Projektantka zastosowała różnorodne materiały. Ich mnogość wyraża się w różnych fakturach. Na uwagę zasługują zwłaszcza obszerne, miękkie, moherowe wełny, skontrastowane z połyskliwą czernią skór, które specjalnie na pokaz Agaty Wojtkiewicz odszyła firma LU-MAN. Wszystkie stylizacje uzupełniły natomiast buty z kolekcji Loft37.pl.

Kolekcja Agaty Wojtkiewicz dostępna jest m.in na www.mostrami.pl

Uwaga! Weź udział w wyjątkowym konkursie i wygraj sukienkę lub koszulkę od Agaty Wojtkiewicz! Jak wygrać – sprawdź tutaj!


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI