Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

dziewczyny
15 lipca 2013 in Moda i uroda by redakcja

Fajne miejsce: Dziewczyny

W poszukiwaniu fajnych miejsc łatwo przegapić te, co najbliżej domu. Te lokalne. I dziś właśnie mowa o projekcie "Dziewczyny".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„Dziewczyny” to projekt żoliborski dla dziewczyn ( chłopaków też) nie tylko z Żoliborza. Mieszczący się przy Mickiewicza 27 Beauty Bar skradł moje serce na dobre, a byłam w nim dopiero 2 razy.  Pewnie wielu z was zapyta czemu „beauty bar” i skąd ta entuzjastyczna opinia zaledwie po 2 wizytach. Otóż wyjaśniam:

Dziewczyny Beauty Bar to  miejsce, w którym każda dziewczyna znajdzie rzeczy dla siebie przyjemne. Jest manicure i pedicure, można się pomalować, napić pysznej kawy lub domowej lemoniady, a także kupić sobie coś ładnego: niebanalny t-shirt, supertorebkę czy fajną biżuterię. Można też poddać się masażowi, zrobić peeling ciała albo umówić się na konsultację z inną dziewczyną – lekarzem medycyny estetycznej. Można wreszcie posiedzieć i poplotkować, podzielić się wątpliwościami, poczytać gazetę czy, nic nie mówiąc, najzwyczajniej  zrelaksować się w wygodnym fotelu. Dziewczyny, mieszczące się miedzy Pl. Inwalidów  a Pl. Wilsona w Warszawie, to także miejsc dla Mam – idealnie dopracowana przestrzeń, w której dzieci mogą pobawić się w czasie, gdy mama robić coś miłego dla siebie. Poza tym do Dziewczyn wpaść można z psiapsiółami albo i bez nich, bo same dziewczyny, które prowadzą to niezwykłe miejsce, są niezwykle otwarte, miłe i…perfekcyjne.

Jeżeli jeszcze nie wyjaśniłam, czemu lubię tak to miejsce (fakt: mam je pod domem; fakt no. 2: lubię wspierać lokalne inicjatywy), to mówię: Po pierwszej wizycie – a codziennie przechodząc, widzę, że ruch u Dziewczyn jest spory – Pati, Emi i Kasia (tak nazywają się 3 dziewczyny, które póki co poznałam) zapamiętały moje imię, machają do mnie i zapraszają na kawę. Dla niektórych to zapewne będzie„chłit matetingowy”(op.cit), jednak ja, absolutna fanka mądrych zakupów, wyczulona na tzw. naciągactwo, odbieram to jako gest najzwyczajniej koleżeński. Atmosfera w beauty barze przypomina mi tę z salonu z mojego ulubionego filmu Nadine Labaki  „Karmel” – jest pełno emocji, dobrej energii, rozmów i piękna. Podoba mi się to, że dziewczyny są normalne: ładne, wypielęgnowane kobiety, pełne emocji, z dziećmi lub bez, z mężami lub singielki, z mamami, które wspierają córki w pracy.

Dziewczyny nie są mentalnie „ sterylne”, więc nie znajdziemy tu białych fartuchów czy uniformów. Przy największym poziomie higieny i dbałości pozwalają sobie na indywidualizm – dlatego też nie jest to miejsce dla tych, którym zabiegi pielęgnacyjne kojarzyć się będą z pewną „przezroczystością” osób, które mają o nas zadbać. Dziewczyny słuchają i spełniają oczekiwania, ale też lubią podzielić się swoją opinią – pozwalają jednak dokonać wyboru, bo w końcu to my jesteśmy tam tymi najważniejszymi.

Wreszcie Dziewczyny wspierają inne panie. Promują młode projektantki, zapraszają na warsztaty, także dla najmłodszych i upiększają też panów.  Dla nich do wyboru zabiegi na ręce i dłonie, a także masaże pod okiem rehabilitantki i pielęgnacja cery.

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy warto, to dodam, że ceny zabiegów u Dziewczyn są atrakcyjne i konkurencyjne. Jedynie co, to proponuję wybrać się do nich spacerem, rowerem lub komunikacją miejska, gdyż  z parkowaniem może być problem.

Dziewczyny Beauty Bar
Mickiewicza 27, Warszawa (żółty miś na witrynie nie pozwoli wam przegapić)
czynne: wtorek  – niedziela: 9-21

Ad.op. cit: Kabaret Ani Mru Mru


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI