Formichetti głównym projektantem Diesla

Nicola Formichetti dla Diesel

Początek kwietnia przyniósł w świecie mody sporo zawirowań. Jednym z nich jest rozstanie włoskiego projektanta Nicola Formichiettego z francuską marką Mugler i przejście do jeansowego potentata – Diesla.
Nicola Formichetti, dotychczas związany z francuskim domem mody Mugler, przeszedł do włoskiego potentata jeansowego Diesla. Projektant, kojarzony także jako główny stylista kontrowersyjnej, szczególnie z powodu ubioru, Lady Gagi, będzie miał ogromne pole do popisu przy tworzeniu kolekcji dla marki Diesel.

reklama

Czego możemy się więc spodziewać?! – Na pewno ekspresji, nowoczesności i futurystycznych elementów. Diesel, jak do tej pory, to jedna z marek, która lubi dyktować trendy w świecie mody. Charakteryzuje ją niezwykle kreatywne i odważne podejście do mody. Lubi zaskakiwać kolorami i nadrukami, których nikt inny nie odważyłby się połączyć z denimem.

Nicola Formichetti, z kolei uwielbia szokować i zaskakiwać (przypomnę tu jedynie jego „mięsną” sukienkę dla Lady Gagi), w związku z czym, możemy się spodziewać prawdziwych modowych fajerwerków!