Butik Świąteczny

Frey Wille: unikalna biżuteria artystyczna

Zainspirowani miłością, pasją oraz twórczością wielkich artystów udało nam się stworzyć nową kategorię biżuterii. FREYWILLE oddaje hołd wielkim dziełom łącząc sztukę i ponadczasową elegancję oraz czerpiąc z własnych inspiracji. [Dr Friedrich Wille]

Zainspirowani miłością, pasją oraz twórczością wielkich artystów udało nam się stworzyć nową kategorię biżuterii. FREYWILLE oddaje hołd wielkim dziełom łącząc sztukę i ponadczasową elegancję oraz czerpiąc z własnych inspiracji. [Dr Friedrich Wille]

Od 1950 roku FREY WILLE jest wiodącą na świecie marką biżuterii artystycznej. Firma ta, wykonująca swoje wyroby z drogocennej emalii, szczyci się wieloma sukcesami dzięki unikalnej koncepcji projektowania.

Każda kolekcja przechodzi długi proces rozwoju. Do powstania jednego egzemplarza biżuterii niezbędnych jest około 80 kroków – w głównej mierze jest to praca ręczna.

Od pierwszych inspiracji i pomysłów, poprzez szkice do ostatecznego projektu i wykonania upływa kilka lat. Czas poświęcony na pracę artystyczną pozwala cenionym projektantom FREY WILLE wykreować ponadczasowe kolekcje.

Największym wyzwaniem jest wierne przeniesienie palety barw ze szkiców na emalię oraz uchwycenie wszystkich, nawet najbardziej szczegółowych detali projektu.

Proces nakładania kolorów na emalię zaczyna się od 24-karatowego pyłu z żółtego lub białego złota. Finalne połączenie wszystkich kolorów osiągane jest dzięki wypalaniu każdej z warstw emalii. Po zakończeniu tego etapu każdy element biżuterii jest polerowany, a malowane ręcznie krawędzie są powtórnie wypalane w piecu. Jest to także czas na naniesienie ostatecznych poprawek.

Miarą sukcesu FREY WILLE jest powstanie ponad 70 salonów na 3 kontynentach. Siedzibą firmy oraz miejscem produkcji od ponad 50 lat jest Wiedeń.

http://shop.freywille.com/po/

document.write('Advertisement'); document.write('Advertisement');