Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
27 grudnia 2011 in Moda i uroda by Magdalena Michałowska

Gwiazdy na twarzy

Sondaże mające na celu zbadać, co w pierwszej kolejności skupia uwagę mężczyzn poznających nową kobietę, wskazują na oczy. Nic dziwnego zatem, że makijażyści postawili w obecnym sezonie największy nacisk właśnie na nie, skupiając siłę twórczą wokół nowych wzorów, pozwalając sobie na przesunięcie granic fantazji do abstrakcji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Przeglądając zdjęcia z wybiegów, czy portfolia znanych marek kosmetycznych prezentujących propozycje makijażowe, nie sposób nie oderwać wzroku od… oczu modelek! Dawno nie miałyśmy takiej dowolności w wyborze makijażu dla zwierciadeł duszy. Finezyjne kreski wykonane eye linerem, wielobarwne smoky eyes, niebotyczne rzęsy, kolorowe cienie – bez względu na to, co wyczarujemy na swoich powiekach, efekt glamour murowany. Ważne, by było wyraziście , dramatycznie i błyszcząco.

Problem może dostarczyć jedynie ogromna paleta barw, którymi ozdobimy powieki. Można go jednak łatwo ominąć, zapamiętując, że epitet „magnetyczne spojrzenie” nabiera w  tym sezonie dosłownego znaczenia. Zwłaszcza w obliczu najnowszych kolekcji Artdeco (Forever Glam), czy MAC (Metal-X Cream Shadow), które proponują odcienie kamieni szlachetnych, wzbogaconych metalicznym blaskiem. Tworzą na powiece efekt wielowymiarowości, współgrający z topowymi propozycjami kolorystycznymi lakierów do paznokci (dla idealnego wykończenia looku). Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieszać standardowe kolory. Nie nagłowimy się w ich doborze, jeżeli zainwestujemy w cienie zebrane w paletach. Podwójne, poczwórne, wybór jest ogromny.

Nakładane na mokro lub sucho, matowe, czy aksamitne… Warto skupić uwagę także na konsystencję cieni. Pudrowy krem, który na powiekach nabiera metalicznego blasku, kompakt zmieniający konsystencję w kontakcie ze skórą – utrzymują się wyjątkowo długo, lecz istnieje ryzyko ich  zważenia, czy wałkowania na załamaniu powieki. Na ważności nie tracą i sypkie. Mniej trwałe, acz lżejsze. Cienie optycznie kryjące zmarszczki? To propozycja marki Nouba: podwójne Double Bubble, dzięki zawartości proszku lipofilowego, pigmentów i ekstraktu z pereł optycznie wygładzają  powieki.

RADA WIZAŻYSTY: przed użyciem cienia do powiek, warto nałożyć pędzlem na policzki  grubszą warstwę pudru. Po zakończonym makijażu oczu szybkim ruchem pędzla „zmiatamy” z twarzy nadmiar pudru. Unikniemy dzięki temu nieestetycznego opadania drobinek na twarz podczas malowania i zapobiegniemy konieczności zmywania świeżo nałożonego podkładu.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI