Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Shiseido 2
7 maja 2013 in Moda i uroda by redakcja

Historia piękna od Shiseido

Japońska marka Shiseido od zawsze kojarzyła mi się z klasycznym, niezwykle dostojnym pięknem gejsz. Posągowe sylwetki, alabastrowa twarz, podkreślone oczy i mocne czerwone usta. I choć piękno ma nie jedno oblicze, jego klasyczna odsłona jest zawsze na czasie. Widać to choćby na niezwykłych plakatach Shiseido, na których uwiecznione zostały dekady w dziejach kobiecego dążenia do idealnego piękna.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Historia marki sięga 1872 roku, kiedy to została założona Apteka Shiseido. Była to pierwsza w Japonii apteka w zachodnim stylu, która miała poprawić słabą jakość leków i generalnie rzecz ujmując, farmacji w kraju Kwitnących Wiśni.

Na początku Shiseido kojarzyć się mogło z pierwszym źródłem wody sodowej w Japonii, jednak po krótkim czasie nazwa marki stała się także synonimem wysokiej jakości i obsługi na najwyższym poziomie.  Od 1923 roku marka zaczęła rozwijać swoją sieć Chainstore, luksusowych sklepów z najlepszymi produktami i niezwykle profesjonalnym podejściem do klienta.  Jednak momentem, który jest dla nas – wielbicielek piękna i pielęgnacji, może być szczególnie interesującym, to rok 1937 i powstanie Klubu Kamelii oraz Cultural Magazine, które miały być zarezerwowane dla najbardziej ekskluzywnych klientów Shiseido.

Marka wyemitowała także periodyk poświęcony modzie, HANATSUBAKI (Kamelia). Prezentowane były w nim nowości i informacje nie tylko ze świata mody i urody, ale także wiadomości kulturalne oraz te dotyczące podróży.

Hanatsabuki, to także miejsce, w którym emitowane były pierwsze kampanie reklamowe marki, wraz z nimi i niezwykłe plakaty łączące w sobie styl  Art Nouveau z  Art Deco i tradycyjna sztuką Dalekiego wschodu. W efekcie podziwiać możemy prawdziwe dzieła sztuki, w których zaklęte zostało klasyczne, ponadczasowe piękno i hipnotyzująca nostalgia kultury japońskiej.

Styl plakatów reklamowych Shiseido można jednak podzielić na 3 etapy.

Pierwszy, to lata 30 XX wieku. Plakaty, najczęściej rysunkowe, utrzymane w odrębnym trudnym do podrobienia stylu. Dominuje w nich niezwykle wyrazista kobiecość, podlegająca idealizacji. Widoczny jest tu wpływ kultury zachodu, który w połączeniu z japońska tradycją tworzy wizerunek kobiety, która ma być nie tylko piękna i wyrafinowana lecz także świadoma własnej wartości.

Kolejnym etapem to lata 60. Tym razem w świecie plakatu króluje fotografia. Shisedo także funduje dodatkowy przewrót. W kontraście do wielbionych w Japonii jasnej, alabastrowej skóry marka odważnie wprowadza trend na zdrową opaleniznę.

Wreszcie lata 80 i powrót do tradycyjnej japońskiej grafiki.

Nie zależnie od okresu, trzeba przyznać, że plakaty reklamowe marki Shiseido to nie tylko niezwykły sposób na promowanie produktu, ale również prawdziwe dzieła sztuki.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI