Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
23 września 2011 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Idebenon- antyoksydant XXI wieku

Antyoksydanty są niezbędne do zachowania młodego wyglądu i zdrowia. Czy idebenon -jeden z najsilniejszych antyoksydantów ma szansę stać się nowym eliksirem młodości?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Po co nam antyoksydanty?

Antyoksydanty są potrzebne do neutralizacji wolnych rodników. Wolne rodniki to atomy lub cząsteczki posiadające niesparowane elektrony. Te bardzo reaktywne formy, przemierzają cały organizm w poszukiwaniu elektronów, z którymi mogłyby się sparować, przy okazji niszcząc wszystko co napotkają.

Dowiedziono, iż wolne rodniki niszczą DNA, otoczkę błon komórkowych, lipidy, białka, enzymy, a także komórki i narządy oraz są jednymi z przyczyn powstawania nowotworów.

Wolne rodniki powstają w naszym organizmie przy wielu przemianach, ale są też obecne w zanieczyszczonym powietrzu, żywności, spalinach i dymie papierosowym. Aby z nimi walczyć, niezbędne są antyoksydanty. Niewystarczająca ilość antyoksydantów wpływa niekorzystnie na wygląd skóry. Na takiej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki, jest podatniejsza na plamy pigmentacyjne, staje się mniej elastyczna i o wiele gorzej radzi sobie z czynnikami na jakie jest narażona na co dzień.

Idebenon – nadzieja kosmetologii

Antyoksydanty znajdują się w naszym organizmie, ale w pewnym momencie może ich być za mało. Wtedy możemy je dostarczać z pożywieniem lub do skóry razem z kremami. Do tej pory za jedne z najlepszych antyoksydantów uważano przede wszystkim witaminy A,C i E, flawonoidy, antocyjany, likopen i karoten.

Idebenon jest bardzo silnym antyoksydantem, a niektórzy z naukowców uważają go nawet za najsilniejszy. Zamknięcie go w kremie, zapewnia skórze bardzo wysoką ochronę. Dermatolodzy zgodnie twierdzą, że ochrona przed wolnymi rodnikami jest podstawą skutecznej pielęgnacji anti-aging. Dlatego tak często słyszymy o antyoksydantach i jesteśmy zachęcane do kupowania produktów, które je zawierają. Idebenon uważany jest za syntetyczny koenzym Q10, ale działa od niego o wiele silniej.

Co jeszcze zapewnia Idebenon

Idebenon przede wszystkim chroni skórę przed skutkami fotostarzenia, ale to nie wszystko. Stosowanie tego przeciwutleniacza wpływa na zmniejszenie ilości zmarszczek, poprawę nawilżenia skóry, a także zwiększa napięcie skóry.

Jak widać ten antyoksydant jest znakomitym sposobem na młodą i zdrową skórę. Jednak ciągle jest za mało badań na jego temat, a kosmetyki które go zawierają są bardzo drogie. Nie oznacza to, że musimy zrezygnować z antyoksydantów, bo na rynku kosmetycznym jest bardzo dużo kremów, które je zawierają. Ważne jest by pamiętać, że przed wolnymi rodnikami możemy i musimy się chronić.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI