Ile witamin jest w kosmetykach witaminowych?

Kosmetyki z witaminami
123RF.com

Witaminy, niezbędne dla zdrowia, maja także ogromny wpływ na kondycje skóry. Sięgamy więć po kosmetyki z witaminami, lecz czy na pewno one tam są?
O tym, że witaminy są nam niezbędne, wiedzą już przedszkolaki. Najczęściej jednak mówimy o ich wpływie na zdrowie, a przecież i naszej skórze są niezbędne. Jaki wpływ mają na skórę i dlaczego kosmetyki witaminowe nie zawsze są pełne witamin?

reklama

Wpływ witamin na skórę

Witamina A– zwiększa zdolność skóry do regeneracji,nasila procesy odnowy komórkowej i normalizuje procesy keratynizacji naskórka. Poprawia elastyczność i napięcie skóry, zapobiega przedwczesnym zmianom starczym. Stosowana miejscowo minimalizuje plamy i przebarwienia.

Witamina C-to naturalny antyoksydant i wróg szybkiego starzenia się skóry. Jej działanie jest wszechstronne, leczy trądzik, redukuje plamy i przebarwienia, nasila proces neokolagenazy i poprawia szczelność naczynek krwionośnych.

Witamina E-to silny antyoksydant i neutralizator zgubnych skutków promieniowania UV. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się naszej skory,nawilża, wygładza i uelastycznia. Podana miejscowo łagodzi obrzęki i podrażnienia.

Witamina K- to antidotum dla kruchych i pękających naczynek. Pomocna jest przy skłonnościach skóry do siniaków i łagodzi skutki podrażnienia słonecznego na skórze.