Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Kosmetyki z witaminami
123RF.com
4 października 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Ile witamin jest w kosmetykach witaminowych?

Witaminy, niezbędne dla zdrowia, maja także ogromny wpływ na kondycje skóry. Sięgamy więć po kosmetyki z witaminami, lecz czy na pewno one tam są?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

O tym, że witaminy są nam niezbędne, wiedzą już przedszkolaki. Najczęściej jednak mówimy o ich wpływie na zdrowie, a przecież i naszej skórze są niezbędne. Jaki wpływ mają na skórę i dlaczego kosmetyki witaminowe nie zawsze są pełne witamin?

Wpływ witamin na skórę

Witamina A– zwiększa zdolność skóry do regeneracji,nasila procesy odnowy komórkowej i normalizuje procesy keratynizacji naskórka. Poprawia elastyczność i napięcie skóry, zapobiega przedwczesnym zmianom starczym. Stosowana miejscowo minimalizuje plamy i przebarwienia.

Witamina C-to naturalny antyoksydant i wróg szybkiego starzenia się skóry. Jej działanie jest wszechstronne, leczy trądzik, redukuje plamy i przebarwienia, nasila proces neokolagenazy i poprawia  szczelność naczynek krwionośnych.

Witamina E-to silny antyoksydant i neutralizator zgubnych skutków promieniowania UV. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się naszej skory,nawilża, wygładza i uelastycznia. Podana miejscowo łagodzi obrzęki i podrażnienia.

Witamina K- to antidotum dla kruchych i pękających naczynek. Pomocna jest przy skłonnościach skóry do siniaków i łagodzi skutki podrażnienia słonecznego na skórze.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI