Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jak działają kosmetyki biopeptydowe?

123rf.com
20 marca 2016 in Moda i uroda by redakcja
Peptydy to nic innego, jak krótkie i długie łańcuchy białek złożone aminokwasów (aż do 29). Kosmetyki z zawartością peptydów są intensywne, ale naturalne. Uznano je przyszłość kosmetologii i medycyny anty-aging.

Peptydy dzielimy na:
transportujące: przenoszące składniki aktywne do głębokich warstw skóry, docierające do miejsc aktywności biologicznej;
sygnałowe: informujące, że kolagen jest uszkodzony a następnie stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny;
rozkurczające: zwane „żelazkiem do zmarszczek”, blokujące impulsy komórek nerwowych, rozkurczające mięśnie odpowiadające za zmarszczki mimiczne, dające efekt „botoksu”.

Kosmetyki zawierające biopeptydy, nie są już kosmetykami ale kosmeceutykami. Są to m.in.: kremy, żele, balsamy, mgiełki, maski, peelingi do stosowania na twarzy i ciele. Możemy ich używać podczas domowej pielęgnacji a także poddawać się zabiegom w gabinetach kosmetologicznych. Wyróżniają się tym, że są naturalne (aktywne składniki pozyskiwane są ze skóry ryb) a wykazują spektakularne przeciwstarzeniowe działanie. Zapewniają natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie we wszystkich warstwach skóry, zachowując jej jędrność, elastyczność i sprężystość. Działanie kosmetyków biopeptydowych szybko staje się widoczne:  wypełniają bruzdy, zmarszczki, nierówności a także zapobiegają wiotczeniu skóry. Dzieje się tak, ponieważ pobudzają komórki skóry do produkcji kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz hamują aktywność enzymów starzeniowych. Regulują procesy tworzenia naczyń włosowatych i potrafią zatrzymać reakcje immunologiczne odpowiedzialne za występowanie stanów zapalnych, a więc działają jak lekarstwo, które koi podrażnienia skóry. Łagodzą wpływ czynników środowiskowych – niesprzyjającego klimatu czy wszechobecnych zanieczyszczeń na stan skóry. A przede wszystkim chronią przed stresem oksydacyjnym.

więcej o zabiegach z udziałem biopeptydów na stronie www.studiosante.pl


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI