Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
27 sierpnia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Jak działają kosmetyki matujące

Problem nieestetycznego połysku skóry dotyczy zarówno posiadaczek cery tłustej, trądzikowej jak i mieszanej. O ile zdrowa i pełna blasku skóra jest jak najbardziej pożądana to nadmiar sebum już nie. Jak z nim walczyć?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Substancje matujące zapobiec mają świeceniu się skóry, jednak ich działanie jest doraźne, powodowane wchłanianiem nadmiarem sebum a nie wpływem na inhibowanie aktywności gruczołów łojowych.

Takimi składnikami są glinki, które pochłaniają nadmiar łoju i dzięki temu zapobiegają nieestetycznemu świeceniu się skóry i rozwojowi chorób skórnych o podłożu łojotoku np. trądziku zwyczajnego. Kolejnym składnikiem o działaniu matującym jest krzemionka (to polimer składający się z wielu jednostek dwutlenku krzemu). Znakomicie pochłania nadmiar sebum, polepsza ukrwienie i dotlenienie skóry. Jest obecna zarówno w kremach, jak i kosmetykach do makijażu.

Działanie matujące i adsorbujące nadmiar sebum wykazują również pozostałe składniki używane do produkcji pudrów matujących. Są to przede wszystkim węglan wapnia, o silnych właściwościach adsorpcyjnych, oraz węglan magnezu. Bardzo często stosowany jest również tlenek cynku, który nie tylko matuje ale też działa antyseptycznie i ściągająco. Dość często stosowany jest także dwutlenek tytanu, lecz ze względu słabe właściwości łączenia się z innymi składnikami używa się go  w minimalnych ilościach.

Do doraźnego efektu matowienia skóry używane są przede wszystkim pudry kosmetyczne. Pudry mają zbliżony skład chemiczny, różnią się tylko proporcjami składników, takich jak: talk, kaolin, mika, tlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki żelaza. Dzięki zawartości substancji pochłaniających nadmiar sebum pudry likwidują nieestetyczny połysk i zapobiegają świeceniu się twarzy.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI