Jak działają kremy recepturowe?

123rf.com

Alergie, detergenty, czynniki zewnętrzne, nieodpowiednia pielęgnacja, dieta, stres wywołują negatywne zmiany na skórze. Coraz więcej osób boryka się z takim problemami. Co działa najskuteczniej?
W chorobach skóry – jako wspomaganie leczenia albo przy problemach skórnych niemających znamion choroby – dermatolodzy najczęściej przepisują maści do wykonania w aptece. Składy są bardzo proste i zawierają tylko niezbędną bazę, np. eucerynę i witaminy oraz dodatkowo substancję czynną dedykowaną konkretnemu problemowi skórnemu. „Maści apteczne działają skutecznie, jednak takie preparaty przygotowywane w aptekach muszą być później przechowywane w lodówce do maksymalnie 30 dni, trudniej się rozprowadzają i wchłaniają, stosuje się je raczej miejscowo. Alternatywą mogą być więc gotowe kremy recepturowe dostępne w aptekach. Mają takie same składy, wzorowane na najczęściej przepisywanych składnikach maści dermatologicznych, a dodatkowo – higieniczne opakowanie, wydłużoną trwałość i poprawione właściwości aplikacyjne” mówi Hubert Tomczak z firmy Ziołolek

Podstawowym składem kremów dermo recepturowych jest podłoże maściowe: euceryna i witaminy – najczęściej A i E, które stanowią uniwersalną bazę wielu maści aptecznych oraz składniki aktywne, mające łagodzić określone zmiany skórne. Euceryna ma silne właściwości higroskopijne. Chłonąc duże ilości wody, zatrzymuje wilgoć w naskórku, powodując jego zmiękczanie i poprawę elastyczności. Witamina A w kremach regeneruje skórę, poprawia jej elastyczność i zmniejsza przebarwienia. Z kolei witamina E działa silnie antyoksydacyjne i chroni warstwę rogową naskórka, poprawia ukrwienie zapewniając właściwą przepuszczalność błon komórkowych, zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie UV, wygładza i nawilża skórę. Obie witaminy często łączy się w kosmetykach, gdyż witamina E wpływa na lepsze działanie witaminy A. Kremy na bazie euceryny i witamin A+E stosuje się do pielęgnacji i ochrony skóry suchej, wrażliwej i często ulegającej podrażnieniom. Do tego podstawowego składu dodawane są dalsze składniki, takie jak: mocznik, cholesterol, tormentiol, kwas borny czy ichtiol jasny, które aktywnie łagodzą zmiany.

Jeśli wiemy z jakim problemem boryka się nasza skóra i nie musimy się konsultować z dermatologiem, możemy zastosować kremy dermo recepturowe dostępne w aptekach stacjonarnych i internetowych. Mają proste składy, konkretne zastosowania i kosztują średnio 10 złotych. Oprócz działania na zmiany skórne doskonale sprawdzają się również m.in. po depilacji, przy suchych i spękanych piętach, po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych, zranieniach, uczuleniach i przy innych zmianach skórnych.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link