Butik Świąteczny

Jak skutecznie walczyć z rozstępami?

Piękna na wiosnę bez rozstępów

Rozstępy powstają na skutek znacznego wzrostu masy ciała lub ciąży. Mogą także towarzyszyć dorastaniu.
Wbrew powszechnej opinii nie jest to problem dotyczący tylko kobiet – u mężczyzn rozstępy pojawiają się przy znacznej rozbudowie masy mięśniowej. Warto zająć się rozstępami już teraz, aby na sezon letni nasza skóra była gładka i jędrna.

Mezoterapia – skuteczna terapia przeciw rozstępom

Zabieg polega na wstrzykiwaniu odpowiednich substancji pod skórę, w miejscu występowania rozstępów. Mezoterapię można przeprowadzić dwojako – igłowo lub bezigłowo. Mezoterapia igłowa MesoTherm polega na wstrzyknięciu w głąb skóry roztworów zawierających substancje regenerujące i rewitalizujące, dobrane indywidualnie do pacjenta. Mezoterapia bezgłowa to innowacyjna technologia za pomocą urządzenia MesoTherm, gdzie technika kłucia igłą została zastąpiona zastrzykiem fali elektrycznej. – Mezoterapia skutecznie zwalcza rozstępu poprzez pobudzenie skóry do regeneracji, uelastycznienia skóry oraz przywrócenia w niej prawidłowych procesów. Roztwory podawane podczas mezoterapii są specjalnie dobrane właśnie do zwalczania rozstępów.  – tłumaczy kosmetolog Małgorzata Daniel z Centrum Urody i Zdrowia Dama. Zabiegi powinny być przeprowadzane w seriach co 2-3 tygodnie przez okres dwóch miesięcy.

Pomocna mikrodermabrazja

Pomocnym zabiegiem przy zwalczaniu rozstępów jest mikrodermabrazja korundowa. Jest to zabieg złuszczania zewnętrznej warstwy naskórka przy użyciu kryształków korundu, przy jednoczesnym wsysaniu startych komórek przez specjalną głowicę. Mikrodermabrazja regeneruje i odświeża skórę, pobudza regenerację kolagenu i elastyny. Zabieg ten można wykonać przed mezoterapią, aby zwiększyć skuteczność jej działania. Najlepiej jest wykonać serię 7 zabiegów, co dwa tygodnie.

Nowoczesne kosmetyki

Nanokosmetyki to najnowocześniejsza i najbardziej innowacyjna grupa kosmetyków. Dzięki zastosowaniu w nich nanocząsteczek (najmniejszych cząsteczek), udało się pokonać dotychczasową barierę jaką była skóra, która nie przepuszcza dużych cząsteczek substancji aktywnych z kosmetyków. Do tej grupy należą kosmetyki Rejuve wykonane z wysokiej jakości składników o wysokim stężeniu, dzięki czemu proces wchłaniania trwa dłużej i jest jednolicie rozłożony w czasie. Seria Rejuve Corporal została stworzona, aby dbać o napiętą i gładką skórę. – Preparat ten zwiera składniki aktywne, a wśród nich hydrolizowany kolagen zwiększający elastyczność i jędrność skóry. Pomaga zapobiegać rozstępów oraz działa naprawczo na już istniejące, poprzez regenerację komórek odpowiedzialnych za ich powstawanie – tłumaczy kosmetolog Małgorzata Daniel.