Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
9 listopada 2011 in Moda i uroda by Anna Orłowska

Jaki to kolor?

O kolorach, tak się składa, trochę wiem. Uwielbiam je mieszać, odkrywając nowe odcienie i patrzeć jak tęczowo przenikają się na powiekach. W makijażu, od wielu lat jestem wierna kolorom klasycznym - nie mylić z trzema podstawowymi oraz czernią, odcieniami brązu, szarości czy wanilii.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jednakże to, co mnie spotkało w przestrzeni nowomowy lub – jak kto woli – nomenklatury kolorystycznej, to istne kuriozum. Dzielę się więc z Wami spostrzeżeniem tym najszybciej jak mogę. Mam nadzieję, że zabawnie.

Spodobała mi się pewna torebka. Zadałam więc pytanie przez telefon o uściślenie, jaki jest odcień tego koloru. Ku mojemu zaskoczeniu po dość długiej konsultacji grona osób – co słyszałam na żywo w tle – dowiedziałam się, że jest to c i e p ł a  p i e c z a r k a !!! Roześmiałam się serdecznie, ponieważ takiej nominacji kolorystycznej jeszcze nie słyszałam. Trudno skojarzyć genezę określenia z elegancją wyobraźni.

Kolejnym zaskoczeniem jest „potwornie” modny w tym roku ż ó ł w i o w y. Jest to praktycznie kolor dominujący nie tylko na Galapagos, lecz w większości statecznych brandów modowych. Lubię dzieci kiedy – malując lub rysując – proszą o pomarańczkę, niebowy czy czerwonkę…ale żółwiowy?

Intryguje mnie kolor bakłażanowy. Tusze – w tym kolorze – rewelacyjnie podkreślają niebieskie oczy. Nie obcy mojej wrażliwości jest kolor mango, który kiedyś rozwijał moją wyobraźnię. Łososiowy  zawsze łączę z lawendowym. Jednak „te” nowości jakieś dziwne. Wracając do meritum. Cienie na powiekach mają za zadanie zarysować głębię oka, a zarazem podkreslić lub wydobyć kolor tęczówki.

Jednakże uśmiech zniewala twarz kiedy oczy podkreślam: myszową kredką, na środek powieki nanoszę żółwiowy, a w zewnętrznym kąciku nakładam ciepłą pieczarkę. Cieszę się, że mam tak wspaniały zawód, w którym wszystko może stać się inspiracją do stworzenia nowej palety cieni. Do Was należy pokonywanie przyzwyczajeń makijażowych i transmisja  k r y s z t a ł o w y c h blyszczykow !


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI