Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
3 marca 2011 in Moda i uroda by Promocja

Joga twarzy – naturalna młodość

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ćwiczenia dają witalność i poprawiają kondycję mięśni i tkanek. Dotyczy to także mięśni i skóry twarzy - to przecież taka sama część ciała jak brzuch, ręce czy nogi. Skoro wiemy, że wykonując regularne ćwiczenia pozytywnie zmienia się nasze ciało, dlaczego z twarzą miałoby być inaczej...?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

O jodze w jej różnych odmianach słyszał niemal każdy. Wiadomo, że poprzez praktykowanie jogi zbliżamy się do naszego wnętrza, zyskując nie tylko sprawność fizyczną ale „przy okazji” zdrowie, równowagę emocjonalną i spokój.

Podobnie jest z jogą twarzy – na poziomie fizycznym są to ćwiczenia polegające na uelastycznianiu mięśni, odbudowywaniu tkanki mięśniowej i dotlenianiu komórek tych partii, służąc poprawie ich wyglądu.

Niestety, przez lata wmawiano nam, kobietom, żeby nie rozciągać skóry, bo robią się zmarszczki.

-Nic bardziej błędnego! – mówi Ewa Kwiatkowska prekursorka jogi twarzy w Polsce -Odkąd zaczęłam sama ćwiczyć jogę twarzy, w bardzo krótkim czasie, dostrzegłam niesamowite efekty.

Hatha jogę praktykuję od ponad 15 lat i znam jej dobroczynny wpływ na … właściwie wszystko: styl życia, postrzeganie świata, relacje z innymi. Ale joga twarzy to moje największe odkrycie ostatnich lat. Natura jest z wiekiem bezlitosna. Opadają nam powieki, policzki, kąciki ust, zmarszczki robią się coraz głębsze. Kobiety odczuwają to bardziej boleśnie niż mężczyźni. Nam, kobietom, trudniej pogodzić się z upływem czasu. Dlatego większość moich klientów to kobiety. W różnym wieku, bo im wcześniej zaczniemy ćwiczyć tym lepiej. Dla kobiet dojrzałych to alternatywa dla kwasu hialuronowego, botoksu czy skalpela – mówi Ewa.

W Nowym Jorku, Londynie, Barcelonie czy Paryżu, joga twarzy wrosła już w styl życia tamtejszych kobiet – niezwykle świadomych, bardzo aktywnych i pragnących w sposób jak najbardziej naturalny zachować młodość. A joga twarzy doskonale im to umożliwia.

Sesja jogi twarzy polega na przyjmowaniu określonych pozycji i wytrzymywaniu ich przez kilkadziesiąt sekund. Już po pierwszej sesji uświadamiamy sobie ile mięśni mamy na szyi i twarzy.

-Niespodziewanie dowiedziałam się, że z tyłu szyi mam mięśnie – pisze na swoim blogu Paulina, jedna z klientek p. Ewy – Assany (przyjmowane pozycje) twarzy przywracają skórze witalność, rozwijają sprawność i wytrzymałość mięśni co skutkuje poprawą wyglądu skóry. Wyglądamy młodziej i świeżej. Są ćwiczenia spłycające zmarszczki, redukujące „kurze łapki”,  likwidujące drugi podbródek, czy inne, optycznie zwężające lub poszerzające twarz, zwężające nos, itp.

Ale assany to w jodze tylko jedna z jej ścieżek. Równie ważne są inne, jak pranayama czy pratyahara.

Regulacja oddechu (pranayama) podczas wykonywania assan umożliwia praktykującym wyciszenie umysłu i usprawnia przepływ energii w ciele. To z kolei zwiększa umiejętność koncentracji umysłu.

– Sesja kończy się masażem twarzy, głęboko relaksującym, pozwalającym na wycofanie uwagi z otaczającego nas świata i skierowanie jej na nasze wnętrze (pratyahara). Na poziomie fizycznym masaż rozluźnia mięśnie, ma działanie silnie drenujące limfę, a stosowane naturalne kosmetyki działanie antybakteryjne – mówi Ewa Kwiatkowska.

-Masaż trwa tylko 50 minut, a ja po nim czuję się jak nowo narodzona. Wszystkie wypryski na mojej twarzy cudownie zniknęły, sińce pod oczami są jakby mniejsze… Bo joga twarzy w wykonaniu pani Ewy to nie tylko praca nad tym, aby pozbyć się zmarszczek …, ale przede wszystkim fantastyczny relaks – pisze na blogu Paulina.

Ewa Kwiatkowska Gabinet Jogi Twarzy www.jogatwarzy.pl


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI