Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Maja Bohosiewicz i Ada Fijał_stylizacja MILEK DESIGN_SIERADZ OPEN HAIR FESTIVAL 2013_fot WojtekRudzki
18 lipca 2013 in Moda i uroda by redakcja

Jutro rusza Sieradz Open Hair Festival!

Festiwal, który obchodzi w tym roku piąte urodziny, potrwa od 19 do 21 lipca. Jego patronem jest Antoine Cierplikowski – najsłynniejszy fryzjer świata, urodzony w Sieradzu. Wydarzenie jednoczy mistrzów i pasjonatów grzebienia. W programie: pokazy stylistów, spektakle, koncerty, bicie fryzjerskiego rekordu świata oraz wybory Miss Open Hair. A wszystko w atmosferze wakacyjnej fiesty. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W sercu miasta stanie scena, na której gwiazdy kina i teatru pokażą swoje mniej znane, zaskakujące oblicza. Ada Fijał i Maja Bohosiewicz, dzięki fryzurom stworzonym przez stylistów z Milek Design, przeniosą się do roku 2050. Futurystyczne uczesania zaprezentują podczas widowiska „Magia fryzjerstwa”. Ewa Kasprzyk weźmie udział w pokazie „Antoine. Czarodziej świata” przygotowanym przez mistrzów fryzjerstwa z Clubu Antoine. Widowisko ożywi atmosferę Paryża lat 20., zabrzmi muzyka Edith Piaf.

Na plenerowej scenie zaśpiewa belgijska królowa muzyki tanecznej Kate Ryan, największe przeboje i nowe utwory zagra grupa Perfect. Będzie można podziwiać „Magiczne widowisko” Macieja Pola, najsłynniejszego polskiego iluzjonisty ze specjalnymi fryzjerskimi trickami.

Zgodnie z festiwalową tradycją na sieradzkim rynku odbędzie się  bicie rekordu świata w liczbie osób poddawanych jednoczesnej stylizacji fryzur. To otwarta dla wszystkich zabawa, w której liczy się pomysłowość i wyobraźnia. Wystąpią pary: fryzjer i klient. Cel to stworzenie w krótkim czasie popisowych fryzur i pobicie ubiegłorocznego wyniku – 600 uczestników.

W Teatrze Miejskim w Sieradzu otwarta zostanie wystawa grafik Aleksego Nowaka, współczesnych kobiecych portretów nawiązujących do stylizacji Antoine’a. Jubileuszowemu Sieradz Open Hair Festival towarzyszy premiera pierwszej biografii Cierplikowskiego „Monsieur Antoine” napisanej przez francuskiego historyka Huberta Demory. A motywem przewodnim łączącym wszystkie festiwalowe wydarzenia jest w tym roku „Magia fryzjerstwa”.

Pierwszy Sieradz Open Hair Festival odbył się roku 2009, w 100. rocznicę narodzin sławnej „chłopczycy” – krótkiej fryzury, którą w 1909 roku Antoine stworzył na głowie popularnej francuskiej aktorki Evy Lavalliére. Dziś SOHF wciąż przypomina dorobek najsłynniejszego mieszkańca Sieradza, prezentuje współczesne trendy fryzjerskich stylizacji, ale jest wydarzeniem daleko wykraczającym poza branżowe spotkanie. To wyjątkowa miejska impreza, podczas której  w ubiegłym roku bawiło się 10 tys. osób. Jej jest organizatorem Urząd Miasta Sieradz.

Program na stronie: www.openhair.pl


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI