Kolory roku 2016 w kolekcji Lany Nguyen

Firma Pantone, autorytet w dziedzinie identyfikacji kolorów, tradycyjnie wytypowała barwy nadchodzącego roku. Ogłosiła, że 2016 będzie należał do dwóch: Rose Quartz 13-1520 (ciepły brudny róż) oraz Serenity 15-3919 (szarawy błękit).


Specjaliści Pantone uzasadniają swój wybór tym, że ludzie potrzebują łagodnych pasteli, które wprowadzą w ich życie równowagę, łagodność i wyciszenie. Jak argumentuje Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza instytutu kolorów Pantone: W czasach tak niepewnych i niespokojnych, tęsknimy do miękkich i jasnych odcieni, które dają nam poczucie bezpieczeństwa i relaksu.

W najnowszej kolekcji Lany Nguyen znajdziemy wiele ubrań w takich pastelach. M.in.: wełniane kurtki, zmysłowe bluzki wiązane pod szyją, spódnice z asymetrycznymi zakładkami oraz bawełniane sukienki. 

reklama

Kolory te idealnie łączą się ze sobą i harmonizują. Natomiast dla kobiet, które nie chcą wyglądać zbyt cukierkowo, projektantka proponuje zestawienia z szarością lub granatem – barwami, które również przewijają się w jej kolekcjach.

Nowa kolekcja Lany Nguyen dostępna jest w butiku w Warszawie, przy ul. Nowy Świat 35/7 oraz na www.lananguyen.com.