Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła. Wyniki

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie istnieją. O produktach, które mogłybyśmy powołać do życia…
Gdyby to od Was zależało, jaki nowy produkt znalazłby się w ofercie Ministerstwa? Co by Wam się marzyło? Co to byłby za produkt? O jakim działaniu, kolorze, konsystencji, zapachu? Jakie odczucia wiązałyby się z tą nową pielęgnacją? Czekamy na Wasze pomysły i życzenia…

Ministerstwo Dobrego Mydła to mała rodzinna manufaktura mydlarska. Powstała ona z połączenia mydlanej obsesji, dystansu pożyczonego od Monty Pythona i ich Ministerstwa Dziwnych Kroków oraz z poczucia, że dobrze robić dobrze. I, że work hard and be nice to people. Rolę odegrała też książka „Czekolada” Joanne Harris, w której główna bohaterka prowadzi sklep z czekoladkami i zawsze wie, co dla kogo będzie najlepsze. I jeszcze z filmu „Jiro śni o sushi” opowiadającego o jedynym gościu na świecie, którego sushi zdobyło cztery gwiazdki w przewodniku Michelin.

Naszym celem jest robić coraz lepsze mydło z coraz lepszych surowców, coraz mniej naśladować mistrzów i coraz więcej tworzyć. Chcemy też uczyć innych jak robić dobre mydło, prowadzić warsztaty i kursy. I raz na jakiś czas zaskoczyć wszystkich, żeby było wesoło.

Specjalizujemy się w ręcznym wytwarzaniu niewielkich partii mydeł naturalnych, przygotowywanych na podstawie własnych receptur według zasad tradycyjnego rzemiosła mydlarskiego. Każdy olej posiada inne właściwości, każdy wnosi do mydła coś zupełnie innego. Wybór surowców i połączenie ich w idealną recepturę, umiejętność takiego dobrania składników by uzyskać efekt synergii ich działania to nasze codzienne zmagania w drodze do doskonałości. Najlepszej jakości oleje i masła roślinne łączone są w ściśle określonych proporcjach z ługiem sodowym. Wzbogacane ziołami, glinkami, aromatami czy olejkami eterycznymi, wylewane do drewnianych forem zastygają w mydlane bloki. Powstałe w ten sposób sztabki są następnie krojone, pieczętowane i leżakowane aż do pełnej „dojrzałości”. Ręczne wytwarzanie mydła jest procesem żmudnym i czasochłonnym, wymagającym wiedzy, doświadczenia i wieloletniej praktyki w rzemiośle. Odwdzięcza się jednak wyjątkowej jakości kostką z dużą zawartością naturalnej gliceryny, gęstą, kremową pianą i niewielkim procentem niezmydlonych olejów, które pielęgnują skórę podczas mycia. Mydłem twardym ale delikatnym, skutecznym i wydajnym. Jednym słowem dobrym mydłem.

Naturalne olejki, wyciągi z roślin i nasion – stanowią też podstawowy skład pozostałych produktów pielęgnacyjnych, które produkujemy, takich jak masła i musy do ciała, półkule kąpielowe, czy peelingi.

Dla nas Ministerstwo jest kawałkiem podłogi, na którym same ustalamy warunki. Nie mamy tu deadlineów sprzedażowych, planów do wykonania i projektów do zaliczenia. Nie musimy wyrabiać norm, obniżać jakości, negocjować warunków, przysypiać na zebraniach, manipulować etykietami i tworzyć marketingowej iluzji luksusowego produktu. Możemy za to: marzyć, wymyślać, mylić się, poprawiać, wybrzydzać, szukać najlepszych rozwiązań do upadłego, głośno się kłócić i poprawiać to, co nam przeszkadza. Możemy pracować dzień po dniu doskonaląc się i rozwijając we własnym tempie oraz współpracować z cudownymi ludźmi na własnych, niemodnych dziś warunkach. Wierzymy, że można zarabiać na życie nie pędząc i nie walcząc. Że można zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie, a jednocześnie zachować uczciwość wobec współpracowników i klientów.

Każdego dnia staramy się, aby nasza pracownia i sklep były miejscami, w których bierze się oddech. Staramy się odpowiadać na wszystkie pytania, serdecznie radzić i pomagać w sytuacjach wyjątkowych. Marzy nam się, aby klienci czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo, wiedząc, że są w miejscu, w którym spotykają się po prostu dobrzy ludzie.

Konkurs z okazji Dnia Mamy zakończony!

Zadanie konkursowe:

Jaki nowy produkt pielęgnacyjny powołalibyście do życia w Ministerstwie Dobrego Mydła? Prosimy o opisanie (w kilku zdaniach) działania, koloru, zapachu i emocji, które wiązałyby się z tą nową pielęgnacją.

Co trzeba zrobić?
1. Wyślij odpowiedź na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl
2. Na odpowiedzi czekamy w terminie: 19.05 – 01.06.2017
3. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin.
4. Nagrody trafią do autorów najciekawszych odpowiedzi. Uwaga! Koniecznym warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wpisanie nazwy konkursu w tytule maila: Konkurs Ministerstwo Dobrego Mydła.

Nagrody: zestawy pielęgnacyjne

5 zestawów MaMa!
W każdym zestawie:
  • 1x mydło hibiskus
  • 1x półkula różana
  • 1x hydrolat róża
  • 1x olej malinowy
Wartość zestawu: 65zł

Laureaci konkursu:

zanka88

luczak.paulina.hs
beatahac
patrycja.zietek
madziabydg