Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

mat.pras.
mat.pras.
4 kwietnia 2014 in Moda i uroda by redakcja

Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion

Wystartowała jubileuszowa XV edycja Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Wiosenna odsłona wydarzenia odbywa się pod hasłem „Buntownicy”. Najlepsze prace pasjonatów awangardowej mody oceni profesjonalne grono jurorów pod przewodnictwem projektanckiego duetu Paprocki&Brzozowski. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 5 maja.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion obywa się w Kielcach dwa razu w roku – wiosną i jesienią. Jego XV odsłona trwać będzie w dniach 23-24 maja. Od czasu pierwszej edycji, która odbyła się w 2007 roku o laury OFF Fashion walczyło blisko 2 tysiące pasjonatów mody, pośród których nalazły się takie osobowości młodej polskiej mody, jak Agnieszka Tokarska, Agnieszka Zielińska czy Maciej Trzmiel.

Wiosennej edycji konkursu przyświeca hasło „Buntownicy”. Organizatorzy przypominają, że wielkim zmianom w modzie od zawsze towarzyszyła przekora i kontestacja głównego nurtu kultury. To właśnie buntownicy zmieniali świat na przestrzeni epok i nadawali znaczenie nowym stylom i trendom. Szokowali, przełamywali konwencje, poprzez ubiór pokazując swoją przynależność do określonej grupy i dając wyraz wyznawanym wartościom oraz ideom. Pośród nadesłanych prac organizatorzy poszukiwać będą tych, które pokazują niekonwencjonalne podejście do projektowania ubioru i obalenie dotychczasowych stereotypów w myśleniu o modzie. Uczestnicy XV edycji OFF Fashion muszą udowodnić, że rewolucja w modzie nadal trwa. Bo moda to już nie tylko sposób na wyrażenie siebie i pole twórczej ekspresji, ale też dziedzina, w której oprócz kreatywności liczy się też przedsiębiorczość. Wychodząc z takiego założenia organizatorzy chcą by konkurs OFF Fashion stał się swoistym pomostem między młodymi projektantami i niezwykle konkurencyjną branżą, która przeżywa rozkwit.

Konkursu OFF Fashion skierowany jest zarówno do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, jak również osób zajmujących się projektowaniem profesjonalnie lub amatorsko. Od ukończonych szkół i dotychczasowych osiągnięć ważniejsza jest tu innowacyjność, świeże spojrzenie na obowiązujące trendy oraz odwaga w prezentowaniu własnego, unikalnego stylu.

Nadesłane projekty oceni grono ekspertów pod przewodnictwem Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. Oprócz znanego duetu w jury zasiądą projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski, a także wykładowczyni duńskiej uczelni TEKO Design&Business, Connie Vaever oraz wykładowczyni włoskiej Akademii Mody Bianca Lami. Wśród jurorów nie zabraknie również krytyków mody Doroty Wróblewskiej, Michała Zaczyńskiego i redaktora Wojciecha Grzybały.

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową do konkursu pobrać można z oficjalnej strony OFF Fashion. 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI