Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Dermatolog
6 czerwca 2013 in Moda i uroda by redakcja

Kosmetyczka czy dermatolog?

Jeszcze kilka lat temu wybór między gabinetem kosmetycznym a lekarskim był bardzo prosty. Do lekarza szłyśmy z chorobami skórnymi a do kosmetyczki na proste zabiegi.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dziś ten podział zaciera się coraz bardziej a wybór odpowiedniego gabinetu sprawia nam sporo problemów.

Do dermatologa…

Do lekarza dermatologa udajemy się z wszelkimi niepokojącymi zmianami i chorobami skórnymi. Nie leczymy trądziku w gabinecie kosmetycznym tak samo jak nie leczymy tam łuszczycy czy AZS. Jeśli cierpimy na jakąś chorobę skórną czy zauważyłyśmy coś niepokojącego wówczas najpierw udajemy się do lekarza, a on może nam zalecić kurację uzupełniającą w gabinecie kosmetycznym. U lekarza wykonujemy też wszelkie zabiegi wymagające naruszenia ciągłości skóry takie jak iniekcja kwasu hialuronowego czy botoks. Takich zabiegów absolutnie nie wolno wykonywać w gabinetach kosmetycznych ( a często niektóre z Pań tam pracujących je wykonują mimo, że nie mają do tego prawa).

U dermatologa też powinnyśmy wykonywać zabiegi kosmetyczne z pozoru mało inwazyjne takie jak peeling kwasami o wysokim stężeniu. Wszelkie zabiegi laserowe o dużym działaniu inwazyjnym też lepiej wykonać w gabinecie lekarskim. Klasyczną lipolizę i liposukcję wykonujemy tylko w gabinecie lekarskim.

Do gabinetu lekarskiego wybierzmy się również wtedy gdy zależy nam na szybkim efekcie i mamy na to więcej pieniędzy. Zabiegi zarówno przeciwstarzeniowe jak i modelujące wykonywane przez lekarzy przynoszą szybszy i bardziej wyraźny efekt.

Do kosmetyczki…

W gabinetach kosmetycznych pracują coraz bardziej wykwalifikowane osoby co też zwiększa zakres proponowanych przez nie usług. Oprócz zabiegów ściśle upiększających mamy coraz szerszy zakres zabiegów pielęgnacyjnych. W takich gabinetach spokojnie możemy skorzystać z zabiegów modelujących ciało, odmładzających czy relaksujących.

Peeling z kwasami o niewielkim stężeniu, czy zabiegi laserami o niskiej mocy jak najbardziej mogą być wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Tutaj skorzystamy też z liposukcji ultradźwiękowej czy laserowego modelowania sylwetki. Możemy też w nich skorzystać z polecanych przez lekarzy kuracji uzupełniających przy leczeniu chorób skórnych. Gabinet kosmetyczny to również idealne miejsce na zabiegi dla przyszłej mamy ale i takie, które poprawią kondycję skóry po porodzie. Wiele pań często pyta o zabieg mezoterapii, ten bezigłowy jak najbardziej może być wykonany w gabinecie kosmetycznym.

Podsumowując, rozróżnienie kiedy, do kogo i na jaki zabieg wcale nie jest takie trudne. Lekarza wybierajmy wtedy gdy mamy do czynienia z chorobami skórnymi i gdy chcemy skorzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów. W gabinetach kosmetycznych zaś możemy skorzystać z bardzo szerokiego wachlarza zabiegów zarówno modelujących, anti-agin jak i relaksujących.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI