Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

eko
31 października 2013 in Moda i uroda by redakcja

Kosmetyk przyjazny skórze i środowisku

Idealny kosmetyk dla wielbicieli ekologii musi nie tylko być skuteczny i naturalny, ale też dbać o czystość naszej planety.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Przeglądając opakowania kosmetyków, można odnieść wrażenie, że większość z nich to kosmetyki naturalne.  Zapewniają nas o tym producenci i to sugeruje opakowanie. Tymczasem po głębszym przyjrzeniu się i przeanalizowaniu składu odkrywamy parafinę, parabeny, silikony i odrobinę miłorzębu na ostatnim miejscu. Zdecydowanie nie jest to kosmetyk naturalny!

Prawdziwy kosmetyk naturalny powinien mieć certyfikat potwierdzający, że składniki pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych. Co to oznacza? Otóż bardzo duży reżim w hodowli takich składników. Nie mogą być pryskane sztucznymi nawozami, modyfikowane czy wzbogacane o całą masę chemicznych dodatków. Składniki naturalne w przeciwieństwie do swych laboratoryjnych kolegów zazwyczaj łatwiej ulegają biodegradacji.

Opakowanie przyjazne Ziemi

Jeśli zależy Ci by nie tylko krem, ale i jego opakowanie było ekologiczne, zwróć uwagę na parę szczegółów. Małe opakowanie oznacza, że więcej można zapakować do samochodu dostawczego, który przywozi je do sklepów. Zazwyczaj wielkie kartonowe opakowanie i tak kryje we wnętrzu malutki słoiczek. Opakowanie powinno być wykonane z surowców, które szybko ulegają biodegradacji, zwróć uwagę również na te, które zostały wytworzone z surowców poddanych recyklingowi.

Im mniej warstw folii, celofanu i bąbelkowej folii , tym lepiej dla środowiska. Dobrze by było, gdyby opakowanie nie tylko łatwo ulegało biodegradacji, ale i nadawało się do powtórnego wykorzystania. Znak ozon friendly na opakowaniu będzie oznaczał, że produkt nie posiada  freonów i halonów. Warto zwrócić uwagę też na produkty, które nie były testowane na zwierzętach.

Ekologia przeżywa obecnie swoje pięć minut. Wszystkie gwiazdy chcą być eko i kupują głównie ekologiczne kosmetyki. Nie dajmy się zwieść pozorom i nie oczekujmy, że ich perfekcyjny wygląd to zasługa kremu tylko na bazie rumianku. O ile dyskusja nad wyższością kosmetyków naturalnych nad składnikami syntetycznymi lub na odwrót to całkiem odrębny temat, mamy wpływ na to, jakie opakowania wybieramy, i powinnyśmy o tym nie zapominać. Warto również wiedzieć, która kosmetyk jest rzeczywiście naturalny a kiedy jest tylko marna imitacja.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI