Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
23 sierpnia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Kosmetyk spersonalizowany

Furorę robią kosmetyki stworzone specjalnie dla konkretnej osoby. Czy rzeczywiście są lepsze od tych, które możemy kupić po prostu w drogerii?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Idea spersonalizowanego kosmetyku jest bardzo prosta. Dostajesz to, czego potrzebuje Twoja skóra, a to co jest zbędne, jest odrzucane. Tylko dlaczego to tyle kosztuje?

Krem szyty na miarę

Jaki powinien być idealny krem? Ile kobiet, tyle opinii, wiec zamówienie kremu dla siebie sprawia, że jest on nie tylko skuteczny, ale i pachnie tak, jak chcemy.

Pierwszy etap to badanie parametrów skóry. Poziom nawilżenia, natłuszczenia, badanie procesów keratynizacji, pH skóry oraz skłonności do powstawania plam i przebarwień. Często lekarz zleca również komplet badań, tak by składniki zawarte w kremie nie działały w sposób szkodliwy na skórę. Następnie wyniki przesyłane są do specjalnego laboratorium i tam w ciągu kilku dni powstaje „szyty na miarę” kosmetyk. Co go wyróżnia? Krem zawiera wysokie stężenie składników potrzebnych skórze np. peptydów, retinoidów czy też hormonów. Ma mniej konserwantów, zapach i konsystencje wybraną przez klienta i oczywiście dość wysoką cenę.

Krem i co jeszcze?

Oprócz tradycyjnych kremów możemy też skorzystać z ofert niektórych firm, które po zbadaniu parametrów skóry wybierają najodpowiedniejszy preparat.

Wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej zabieg z wykorzystaniem własnego osocza, mimo wysokiej ceny, jest coraz bardziej popularny. Wykorzystanie osocza pozwala na rewitalizację i odnowę skóry. Innym zabiegiem jest pobranie małego wycinka skóry, analiza i namnażaniu komórek  (fibroblastów) w laboratorium. Następnie są wstrzykiwane do skóry, co pobudza do odnowy.

Ze spersonalizowanych kosmetyków możemy też skorzystać w salonach fryzjerskich, gdzie program pielęgnacji włosów jest dobierany indywidualnie z uwzględnieniem wszystkich cech włosów.

Poznaj również tajemnice zdrowej skóry

Indywidualne znaczy lepsze?

Duże zainteresowanie kosmetykami spersonalizowanymi wyraźnie wskazuje, że zmieniamy nasze poglądy na temat dbania o siebie. Nie jesteśmy już „jak dzieci we mgle” szukające na oślep między sklepowymi półkami. Wolimy wydać więcej, ale mieć pewność, że to co kupujemy, zadziała. Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentkami, które wiedzą, że każda skóra jest inna i potrzebuje różnych składników. Miejmy więc nadzieje, że takie indywidualne kosmetyki staną się konkurencją dla niektórych „masówek”.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI