Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

perły to częsty składnik luksusowych kosmetyków
123RF.com
15 listopada 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Kosmetyki o luksusowym składzie

Drogocenne perły, szlachetne złoto i wykwintny kawior to nie tylko obiekty pożądania większości kobiet, ale także składniki bardzo luksusowych i często bardzo drogich kosmetyków.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Co łączy Margaret Thatcher, Jackie Kennedy oraz Jacka Sparrowa? Oczywiście perły, obecnie bardzo pożądane w kosmetyce. Kosmetyki z dodatkiem ekstraktu z pereł znakomicie odbijają światło, dzięki czemu skóra jest rozświetlona, co już wieki temu wykorzystywały damy dworu.

Skóra pod wpływem pereł staje się bardzo gładka, a zawarte w perłach aminokwasy wykazują działanie anti-aging. Skóra staje się lepiej nawilżona i odżywiona. Jednakże ekstrakt z pereł znany jest przede wszystkim ze znakomitego działania na blizny, zwłaszcza te świeże. Poprawia ich wygląd i sprawia, że stają się mniej widoczne. Wyciąg z białej perły polecany jest skórze przesuszonej i pozbawionej blasku, zaś wyciąg z czarnej perły to antidotum na pierwsze zmarszczki.

Kawior – nie tylko luksusowa przekąska

Kawior do kosmetyków nie dołączył ze względu na swoje walory smakowe, lecz na znakomity skład. Aminokwasy poprawiające elastyczność skóry, fosfolipidy hamujące ucieczkę wody z naskórka, witamina A chroniąca przed wolnymi rodnikami i nasilająca regeneracje oraz witamina E, zwana witaminą młodości.

Poznaj tajemnicze składniki kosmetyków

Oprócz tego, cynk polecany skórze trądzikowej i zanieczyszczonej, fosfor przyspieszający odnową komórkową i magnez zapobiegający przedwczesnemu starzeniu. W kawiorze znajdują się jeszcze NNKT, które wzmacniają płaszcz lipidowy, poprawiają jędrność i napięcie skóry.

Tak silny skład sprawia, że efekty poprawy kondycji skóry są szybko widoczne. Skóra staje się bardziej napięta, odżywiona i dłużej zachowuje młodość. Ponadto mimo że tego nie widzimy, to jest chroniona przed wolnymi rodnikami, o wiele szybciej zachodzą w niej procesy odnowy, a lipidy i NNKT wzmacniają płaszcz ochronny skóry, dzięki czemu łatwiej jej przeciwdziałać szkodliwym czynnikom zewnętrznym.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI