Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Kosmetyki–pierwszy świąteczny wybór!

redakcja
20 grudnia 2012 in Moda i uroda by redakcja
W tym roku na zakupy świąteczne – i to tylko w Internecie – wydamy tyle, ile kosztowałoby pół Stadionu Narodowego. Statystyki pokazują, że podarki w sieci kupujemy coraz chętniej i wydajemy na nie coraz więcej. Na listach prezentowych niepodzielnie królują… kosmetyki i perfumy!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jak wynika z tegorocznego badania pracowni TNS OBOP, 77% z nas przymierza się do kupna prezentów świątecznych. Co ciekawe, w porównaniu do ubiegłego roku, aż trzy razy więcej osób zrobi zakupy w Internecie. W sumie zadeklarowało tak aż 25% badanych Polaków.  Pozostawimy tam, bagatela, 859 mln zł! Duży wybór, szeroka oferta i wygoda związane z działaniem w sieci w największym stopniu kształtują współczesne przyzwyczajenia konsumenckie Polaków.

O czym w takim razie marzymy? Najwięcej z nas, bo aż 75%, lubi dostawać kosmetyki i perfumy. Co więcej, wychodzi na to, że Polacy wybierają prezenty w myśl starej zasady „podaruj to, co sam chciałbyś dostać”. Zgodnie z wynikami badania pracowni TNS OBOP – aż 40% ankietowanych wybierze dla swoich bliskich jakiś kosmetyk. Tendencję potwierdza Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków Revitacell, polskiej marki biodermokosmetycznej, która prowadzi sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem Internetu:

– Dużym zainteresowaniem w Atelier Sprzedażowym na naszej stronie internetowej cieszą się zarówno zestawy preparatów, jak i pojedyncze produkty. Klienci wybierają zachowawczo – najczęściej są to biodermokosmetyki do twarzy – krem pod oczy, na dzień i na noc czy kremoserum, ponieważ wydają się uniwersalne. Istnieje też grupa Klientów, która kupuje bardziej nietypowo – po niedawnej premierze kolejnych nowości marki Revitacell wzrosło zainteresowanie produktami specjalistycznymi, zwłaszcza tymi do pielęgnacji biustu lub regeneracji skóry po goleniu dla mężczyzn. Kupują je raczej osoby, które już wcześniej przekonały się o skuteczności produktów Revitacell.

Jak wynika z badań, aż 40% z nas przyznaje się, że istnieje realna szansa otrzymania niechcianego prezentu. Trzy czwarte obdarowanych takim kłopotliwym podarunkiem po prostu sobie go zostawia. Ryzyko można zminimalizować i postawić na specjalne kupony prezentowe, które umożliwiają obdarowanemu samodzielne zakupy w ustalonej kwocie. – Dzięki nim ofiarujemy bliskiej osobie to, co sama sobie wymarzyła. To dobry wariant, jeśli nie znamy do końca jej upodobań pielęgnacyjnych czy typu cery. Z takiego rozwiązania korzystają jednak częściej mężczyźni niż kobiety – mówi Dorota Stefanicka, specjalista ds. PR marki Revitacell.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI