Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Kriolipoliza-odchudzanie na zimno

redakcja
Odchudzanie za pomocą chłodu
materiały prasowe
25 października 2012 in Moda i uroda by redakcja
Zamrażanie tkanki tłuszczowej to popularna metoda nieinwazyjnego modelowania wybranych partii ciała. Czy zabieg jest w pełni bezpieczny i skuteczny?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Opracowana przed kilkoma laty przez amerykańskich naukowców koncepcja kriolipolizy polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno, co powoduje jej uszkodzenie. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, w skutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie obumierania czyli apoptozy. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Zabieg przeprowadzany jest na niewielkich obszarach ciała, w miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się niechciane fałdki – na brzuchu, plecach czy udach. Czy pomimo zastosowania niskich temperatur taki sposób walki z niedoskonałościami figury jest bezpieczny?

Jak przebiega zabieg?

– Dzięki nowoczesnej formule CryotechnologyTM wykorzystywanej w zabiegach kriolipolizy możliwe jest precyzyjne określenie czasu chłodzenia, co całkowicie eliminuje ryzyko uszkodzenia skóry właściwej i naskórka, jak również wyklucza skutki uboczne w postaci zaczerwienień czy siniaków – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny aplikator, który przykładany do skóry zasysa ją i ochładza tkankę tłuszczową na wybranym obszarze. – Parametry zabiegu Cryotechnology dopasowują się do obszaru, na którym jest wykonywany. Precyzyjnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczność bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Zabieg można wykonywać równocześnie na dwóch wybranych partiach ciała. Innowacyjne urządzenie oprócz precyzji i wysokiego bezpieczeństwa pozwala na łączenie kriolipolizy z innymi metodami wykorzystującymi drenaż  i prąd RF do modelowania sylwetki. Zamrażanie tkanki tłuszczowej nie wymaga okresu rekonwalescencji. Można je wykonać w gabinetach medycznych oraz kosmetycznych.

Efekty kriolipolizy

Rezultaty nie są widoczne zaraz po zabiegu. Uszkodzone komórki tłuszczowe uwalniane są bowiem z organizmu stopniowo, co powoduje powolne wysmuklenie ciała. Pomimo tego, że kriolipoliza wykonywana jest bez nacięć chirurgicznych i igieł to usuwa aż do 40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Aby zwiększyć jej skuteczność warto kilka razy powtórzyć cały proces, najlepiej w odstępach ok. 6 tygodni. Zabieg kriolipolizy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. Nowoczesna metoda w połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnością fizyczną pozwala osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI