Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
1 sierpnia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Kwestia fototypu

Co roku słyszymy, że filtry UV są konieczne nie tylko latem, ale i przez cały rok. Warto więc zastanowić się nad tym, jak je dobrać do karnacji?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Filtry promieniochronne mają za  zadanie ochronę skóry przed szkodliwym działaniem światła słonecznego. Promieniowanie UV odpowiedzialne jest za wiele nowotworów skórnych, ale i w olbrzymim stopniu nasila procesy starzenia się skóry. Te stosowane przy opalaniu rządzą się pewnymi regułami.

Aby były skuteczne, musimy przestrzegać pewnych reguł, czyli nakładać odpowiednią ilość kosmetyku (na całe ciało około pół szklanki) pół godziny przed wyjściem na plaże. Aplikacje należy powtarzać co dwie godziny a po wyjściu z wody znowu dokładnie nałożyć produkt na ciało. Nie pomijamy okolic ust, stóp, łokci, uszu i skóry głowy tuż przy linii włosów. Oczy chronimy dobrymi okularami z filtrami UV.

Jak dobrać filtr do skóry?

W tym, jaki filtr powinnyśmy dobrać, pomoże nam określenie fototypu. Każdy filtr posiada na opakowaniu oznaczenie SPF, które oznacza stosunek promieniowania UV powodującego oparzenie podczas stosowania filtra do ilości UV wywołującej  oparzenie bez zastosowania danego filtra. Czyli teoretycznie SPF 8 oznacza, że filtr chroni skórę na słońcu przez 80 minut. W rzeczywistości jednak aplikacje należy powtarzać i nie sugerować się tym, że SPF 20 to 200 bezpiecznych minut na słońcu.

Wyróżniamy 6 fototypów, gdzie fototyp 1. oznacza bardzo jasną skórę a 6. bardzo ciemną.

Strony: 1 2


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI