Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
11 maja 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Łagodne odmładzanie zamiast botoksu

Przyzwyczaiłyśmy się do pełnych botoksu i wypełniaczy twarzy największych gwiazd. W ich przypadku widoczność zabiegów nie budzi żadnych wątpliwości. Coraz częściej widzimy jednak bardzo dyskretne zmiany na twarzach, bo teraz trendy jest łagodne odmładzanie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Po latach stosowania botoksu, liftingu czy wypełniaczy twarze niektórych kobiet budzą raczej przerażenie niż podziw. Są one nieruchome lub wyglądają jak mające zaraz pęknąć poduszki.

A przecież nasza skóra wraz z wiekiem zmienia się. Zmarszczki to nie jedyna oznaka starzenia się, zmniejsza się ilość i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i twarz wygląda, jakby się powoli zapadała. Oczywiście nie ma nic złego w jednorazowym czy nawet kilkukrotnym skorzystaniu z wymienionych zabiegów. Chodzi o to, by zachować umiar, a to trudne, jeśli chodzi o młody wygląd.

Na czym polega dyskretne odmładzanie?

Do najczęściej wybieranych, delikatnie odmładzających zabiegów kosmetycznych należą peelingi chemiczne, mezoterapia, zabiegi z użyciem fal radiowych i ultradźwięków oraz zabiegi laserowe. Botoks czy wypełniacze nadal są stosowane, ale przy użyciu małych dawek rozłożonych w czasie.

Efekt takich zabiegów? Młodszy a jednocześnie subtelny i naturalny wygląd skóry. Zabiegi dyskretnego odmładzania nie stawiają tylko na eliminacje zmarszczek. Przy pomocy peelingów można zredukować szpecące plamy i przebarwienia, światło laserowe wpłynie na gęstość skóry. Wiele kobiet odrzuca jednak takie zabiegi ze względu na brak natychmiastowego efektu. To prawda, po takich zabiegach zmarszczki nie znikną w jeden wieczór i skóra też nie będzie gładka jak u niemowlaka.

Efekt jest rozłożony w czasie, ale przy tym bardzo subtelny i naturalny. A przecież obecnie to, co naturalne jest najmodniejsze. Zabiegi łagodnie odmładzające zmuszają nas do zdrowego stylu życia. Skoro chcemy uniknąć botoksu, musimy jak najdłużej chronić się przed zmarszczkami, porzucamy więc wielogodzinne seanse na słońcu.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI