Letni konkurs ZAKOŃCZONY: zdrowa skóra podczas wakacji

Bogdan Biały

reklama

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA TAK LICZNY UDZIAŁ W KONKURSIE

Trafiło do nas wiele ciekawych odpowiedzi. Przekonują, że lato to wspaniały czas! Przywołuje piękne wspomnienia z dzieciństwa, smak pierwszych pocałunków i oczywiście kojarzy się z roślinnymi zapachami kosmetyków Apart Natura.

Nagrody otrzymują: szczurek7704; Grzegorz D.; Beata St.

GRATULUJEMY. Ze zwycięzcami skontaktujemy się e-mailem. Zachęcamy do udziału w naszych konkursach!

 

Kto z nas nie lubi morskich kąpieli, wakacyjnych klimatów i piasku. My kochamy wakacje, ale czy nasza skóra także odwzajemni to uczucie?

Skóra wystawiona na szkodliwe promieniowanie promieni słonecznych, suche powietrze i słoną wodę narażona jest na liczne podrażnienia, uszkodzenia i przegrzanie.

Biorąc prysznic, usuwamy piasek, pot i inne zanieczyszczenia, które znajdują się na naszym ciele, a które mogą skutecznie uszkodzić „naturalny” filtr znajdujący się na naszej skórze. Wybierając kosmetyki z prebiotykami, stymulujemy wzrost „pozytywnej” flory bakteryjnej. Jednocześnie chronimy naskórek przed chorobami i tym samym odnawiamy naszą naturalną warstwę lipidową.

Jaki kosmetyk wybrać do mycia ciała?

Na wakacje dobrze zabrać ze sobą kosmetyki pielęgnacyjne zawierające naturalne ekstrakty np. z serii Apart Natural. Zawierają one dobroczynne prebiotyki oraz składniki skomponowane idealnie dla każdego typu skóry.

Zależnie od nastroju i od rezultatu, jaki chcemy osiągnąć, możemy użyć żelu z oliwką i buriti, figą i irysem, jedwabiem i noni oraz algami i goji.

Figa zapewnia długotrwale nawilża i odżywia skórę. Dzięki witaminie C stymulującej produkcję kolagenu, posiada właściwości przeciwstarzeniowe.

Irys pobudza metabolizm regeneracji komórek skóry przez co jest doskonałym środkiem wygładzającym i ujędrniającym. Hamuje działanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład cząsteczek kolagenu i elastyny, uelastycznia skórę.

Algi morskie z uwagi na bogactwo mikroelementów, białek, aminokwasów i witamin działają antyrodnikowo, wspomagają proces regeneracji i odnowy skóry, pobudzają syntezę kolagenu oraz nawilżają.

Ekstrakt z tybetańskiego „superowocu” goji rewitalizuje oraz zapobiega starzeniu się skóry, która jest narażona na szkodliwe działanie wolnych rodników. Jagody Goji odżywiają i regenerują naskórek, gdyż zawierają proteiny, aminokwasy, minerały oraz witaminy: B1, B2, B6, C, E