Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
3 lipca 2014 in Moda i uroda by redakcja

Letnia pielęgnacja włosów z Revitacel

Włosy warto pielęgnować przez okrągły rok, ale latem są szczególnie narażone są na szkodliwe działanie promieni UV. Jak przygotować włosy do ekspozycji na słońce?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Sekret tkwi w tym, aby zapobiegać, a nie leczyć. Im lepiej przygotujemy włosy do lata, tym łatwiej będzie przywrócić im naturalny blask i sprężystość. Farbowanie lepiej zaplanować odpowiednio wcześniej, a tuż przed wakacjami zrobić kurację regenerującą. Dobrze nawilżone, odpowiednio odżywione włosy będą się łatwo bronić przed promieniami UV. To ważne, bo uszkodzenia spowodowane przez promienie UV są nieodwracalne. Promieniowanie słoneczne niszczy aminokwasy i rozrywa niektóre ze znajdujących się we włosach wiązań białkowych. W efekcie dochodzi do osłabienia struktury włosów, które wysuszają się, stają się szorstkie i łamliwe. Dla dodatkowej ochrony warto upiąć je w kok, aby jak najmniejsza powierzchnia była narażona na działanie promieni słonecznych.

Na głowie człowieka rośnie od 100 do 150 tysięcy włosów. Dziennie tracimy w naturalny sposób około 100 włosów, w ich miejsce wyrastają nowe. Podstawowym budulcem są białka, głównie keratyna. Jak zwiększyć jej stężenie? Najlepiej poprzez pobudzenie łodygi włosa do jej produkcji. Jest to możliwe dzięki witaminie B5, która stymuluje komórki do szybszego wytwarzania keratyny, a dodatkowo korzystnie wpływa na metabolizm kwasów tłuszczowych.

Zdrowa skóra głowy i odpowiednio odżywiona cebulka dają gwarancję mocnych, gęstych włosów. Ich kondycja zależy w dużej mierze od właściwej pielęgnacji, czyli odpowiednio dobranych  i stosowanych kosmetyków. Odżywka Stem Cells Hair Therapy od Revitacell bazuje na działaniu komórek macierzystych. – Aby pobudzić wzrost włosów istotne jest przekazanie im naturalnie skomponowanych czynników wzrostu, czyli białek, takich jak m.in. FGF-2, IGF-1, VEGFA, KGF, BMP – wylicza Paulina Bugno, Kierownik Badań i Rozwoju Revitacell. – Komórki macierzyste MIC-1 i opatentowany składnik aktywny, NHAC Biocervin MIC-1, zawierają wszystkie z nich. Czynnik FGF-2 reguluje proces tworzenia zawiązków włosów z komórek epidermalnych, KGF, TGF-β oraz IGF-1 i BMP stymulują proliferację i różnicowanie komórek macierzy włosa, PDGF reguluje funkcje komórek brodawki, a VEGF odpowiada za ukrwienie mieszka – wyjaśnia Paulina Bugno. Odżywkę nakłada się na umyte włosy, wmasowując opuszkami palców w skórę głowy. Masaż stymuluje cebulki włosa, pobudza krążenie krwi, co nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale intensyfikuje ich wzrost,  a nawet zapobiega łupieżowi. Preparat można spłukać po trzydziestu minutach albo pozostawić na całą noc, co daje większy efekt. Kosmetyk zaleca się stosować po każdym myciu głowy, tymczasem masaż można wykonywać codziennie lub dwa razy dziennie, opuszkami palców lub za pomocą szczotki z naturalnego włosia.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI