Lipolizą w tkankę tłuszczową

123RF.com

Masz nieco tłuszczyku, który jest trudny do usunięcia ćwiczeniami? Nie odpowiada Ci jego obecność i nie wiesz jak się go pozbyć! Mamy sposób! Lipoliza iniekcyjna poradzi sobie ze wszystkimi Twoimi dotychczasowymi problemami.
Choć nazwa może być nieco tajemnicza, dla niektórych nawet przerażająca, lipoliza iniekcyjna sama w sobie niczym strasznym nie jest. Podstawą zabiegu jest wstrzykiwanie za pomocą cienkiej igły fosfatydylocholiny i deoksycholatu w tkankę tłuszczową. Substancje te powodują uszkodzenie komórek tłuszczowych, które są następnie usuwane przez układ odpornościowy. Dla najlepszego efektu lekarze proponują wykonanie serii 2-4 zabiegów.

reklama

Wskazania są bardzo szerokie, najważniejsze z nich to:

– likwidacja tkanki tłuszczowej wewnętrznej strony ud i kolan,
– likwidacja tkanki tłuszczowej okolicy krętarzowej (tzw. bryczesy) i pod pośladkami,
– podwójny podbródek, policzki,
– kończyny górne,
– fałdki na plecach i w okolicach pach,
– brzuch
– cellulit, likwidacja cellulitu,
– tłuszczaki,

– Najlepszym kandydatem do zabiegu jest osoba stosunkowo szczupła, z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń i diety. Lipoliza nie jest bowiem metodą odchudzania, a jedynie sposobem modelowania sylwetki. W odróżnieniu od liposukcji dobrze sprawdza się również w redukcji cellulitu. Jest nie tylko nieinwazyjna, ale przy prawidłowym wykonaniu nie niesie ze sobą ryzyka powstania nierówności. Stopniowo, wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej, skóra dopasowuje się do nowych kształtów – mówi Prof. Paweł Surowiak z Dermamed we Wrocławiu. – Tak naprawdę wskazania są szersze niż wyżej opisano. Za pomocą lipolizy można usuwać tkankę tłuszczową z prawie każdej lokalizacji. Moimi ulubionymi wskazaniami są miejsca, w których istotnym jest również wzrost napięcia skóry – wewnętrzna strona ud, nad kolanami, podbródek, cellulit, brzuch po ciąży, ramiona etc.

Kiedy lekarz odmówi wykonania zabiegu?

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest alergia na jaja i na soję, ciąża, okres karmienia piersią, cukrzyca, niewydolność wątroby i nerek, ostre stany zapalne oraz choroby wiążące się z zaburzeniami krzepliwości krwi. Przeciwwskazaniem są również choroby autoimmunologiczne.

Czym robić ten zabieg?

Obecnie na rynku pojawiło się wiele różnych preparatów do lipolizy. Pacjenci uzyskują sprzeczne informacje.