Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Beautiful woman portrait hold gift in christmas color style . Smiling happy girl on red background.
Beautiful woman portrait hold gift in christmas color style . Smiling happy girl on red background.
10 grudnia 2015 in Moda i uroda by redakcja

List do M. Twoja urodowa lista życzeń

W wirze przedświątecznych przygotowań łatwo zapomnieć o swoich potrzebach. Nie dopuść do tego - zadbaj o siebie i o swój wygląd! Co warto uwzględnić w „liście do Mikołaja”? Eksperci polecają.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Teraz jest idealny moment na kompleksowe poprawienie niedoskonałości urody. O ile przez większą część roku silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle pod koniec roku ryzyko maleje.

Mikołaju, poproszę o… gładką skórę

Jednym z największych wrogów wielu kobiet są zmarszczki. Przybywa ich z wiekiem wraz z osłabieniem włókien elastyny i kolagenu. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów poprawiających napięcie skóry.

Na liście najskuteczniejszych znajdują się toksyna botulinowa i wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Warto do nich dodać naturalne stymulatory kolagenu takie jak Radiesse i termoliftingi (np. Ulthera) oraz nowość – mezoterapię osoczem bogatopłytkowym nowej generacji (i-PRF). Coraz częściej igłę z powodzeniem zastępuje precyzyjne światło lasera.

Dzisiaj za pomocą laserów możemy uzyskać efekt bezoperacyjnego liftingu. Często łączymy różne techniki laserowe, a nawet komponujemy zabiegi laserowe z innymi metodami. Lekarz może indywidualnie dopasować kurację do potrzeb pacjenta – mówi dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej
i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Zero rumieńca

Zmiany naczyniowe to problem bardzo wielu kobiet, przede wszystkim po 30. roku życia. Zaczynają się wtedy pojawiać niewielkie teleangiektazje, czyli nic innego jak popękane naczynia krwionośne, popularnie nazywane ,,pajączkami”. Nieleczone mogą utrwalać się w postaci rumienia i przechodzić w trądzik różowaty. Najskuteczniejszą metodą terapii pozostają techniki laserowe. Przełomem jest pierwszy submilisekundowy laser – Nordlys.

Jego atutem jest technologia selektywnego pasma, która pozwala na pełną kontrolę długości fali świetlnej oraz jej dostosowanie do różnych typów skóry. Laser działa bardzo precyzyjnie, bez uszkadzania sąsiadującej tkanki. Dzięki temu Nordlys jest znacznie efektywniejszy niż tradycyjne urządzenia – mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak, twórca Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Seksowne usta

W święta i przez cały karnawał nie zabraknie okazji do pocałunków. Zdaniem ekspertów, poprawa wyglądu ust to prosty sposób na nadanie twarzy młodego wyglądu. Zastosowanie wypełnienia na bazie kwasu hialuronowego podkreśli ich naturalny kształt, pogłębi barwę, ale też łatwo skoryguje ewentualne niedoskonałości.

– Zabieg wymaga od lekarza dużego doświadczenia i zmysłu estetycznego – umiejętności stworzenia atrakcyjnego kształtu, adekwatnego do oczekiwań pacjenta i zarazem do kształtu i wyrazu jego twarzy. Dzięki temu efekty będą naturalne – mówi dr Karolina Kopeć, dermatolog w Dermamed.

Talię osy

Najchętniej założyłabyś „odważną” sukienkę, jednak boisz się, że goście zauważą twoje niedoskonałości? Łatwo możesz się z nimi rozprawić! – Poprawa wyglądu ud, brzucha, pośladków za pomocą odpowiednich zabiegów cieszy się rosnącą popularnością. Do pacjentów przemawiają zachwycające efekty bez konieczności użycia skalpela, a więc bez bólu i konieczności rekonwalescencji – mówi Kamila Adryjanek, mgr fizjoterapii  w Dermamed we Wrocławiu. Jedną z najnowszych metod jest CoolTech, czyli poddawanie komórek tłuszczowych działaniu niskich temperatur. W efekcie komórki zostają rozbite i usunięte z organizmu. Wśród wielu metod warto zwrócić uwagę też na Venus Legacy. Zabieg przynosi świetne rezultaty, pozwala od razu wrócić do aktywności, a przy tym przypomina masaż rozgrzanymi kamieniami.

Gładkie ciało

Zima to idealny moment na usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą laserów. Lekarze chętnie po nie sięgają ze względu na niezawodność i bezpieczeństwo zabiegów, a pacjenci coraz częściej przekonują się do tej metody ze względu na wygodę.

Zdaniem eksperta, jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest laser eMax, który umożliwia usuwanie wszystkich kolorów włosów z różnych typów skóry. – Z reguły, w celu uzyskania zadawalającego efektu, potrzeba 4-6 zabiegów, co wynika z biologii włosa – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Dermamed. Rozpoczynając serię zabiegów teraz, wiosną będzie można cieszyć się gładkim ciałem.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI