Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
20 kwietnia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Magia wody termalnej

Z dobrodziejstw wód termalnych w uzdrowiskach korzystano od dawna. Ich cudowną moc docenił przemysł kosmetyczny, wprowadzając je na stałe do najlepszych kosmetyków. Co zawdzięczamy wodom termalnym?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zbawienny wpływ wód termalnych na zdrowie i skórę doceniano już w starożytnym Rzymie. Łaźnie stanowiły tam centrum spotkań, były miejscem omawiania strategicznych decyzji. Skrót SPA oznacz bowiem „do zdrowia przez wodę”.

Wody termalne swoje lecznicze właściwości zawdzięczają bardzo dużej zawartości minerałów, takich jak: wapń, magnez, krzem, siarka, chlor, sód, potas, miedź, lit i żelazo, które poprawiają nie tylko kondycje skóry, lecz również całego organizmu. Wody termalne to bardzo bogate w minerały wody podziemne, których temperatura przekracza średnią roczną temperaturę powietrza w danym regionie.

Z ich błogiego i kojącego działania możemy skorzystać w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, Mszczonowie, Uniejowie, w termach Podhalańskich czy też w Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Takie kąpiele mają dobroczynny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Przede wszystkim redukują dolegliwości ze strony układu mięśniowo- kostnego, takie jak bóle, stany zapalne, zwichnięcia czy skręcenia. Wzmacniają też układ sercowo – naczyniowy i chronią przed chorobami serca. Regulują gospodarkę hormonalną i wspomagają szybszy powrót do zdrowia. Mają znakomity wpływ na zdrowie psychiczne, redukują stres, pozwalają się wyciszyć i odprężyć.

Woda dla urody

Wody termalne znakomicie wpływają na skórę, bez względu na to, czy zażywamy całościowych kąpieli, czy stosujemy te dostępne w sprayu. Kosmetyk ten jest antidotum dla skóry wrażliwej, alergicznej i naczynkowej. Łagodzi podrażnienia, przyspieszają gojenie stanów zapalnych i wzmacniają kruche naczynka krwionośne, dzięki zawartości wapnia i magnezu. Duża zawartość wapnia działa antyalergicznie, a krzem chroni skore przed starzeniem. Cynk z kolei, zabezpiecza przed wolnymi rodnikami, a żelazo poprawia koloryt. Pierwiastki te wpływają na mechanizmy obronne skóry, przez co łatwiej radzi sobie ona ze szkodliwymi czynnikami wewnętrznymi.

Wody termalne redukują obrzęki i wspomagają krążenie limfy, dzięki najsilniej wpływającym na gospodarkę wodną organizmu. Wspomagają leczenie chorób skórnych, takich jak trądzik, ropnie, czyraki czy łuszczyca i AZS, dzięki zawartości siarki, krzemu i cynku. Bardzo ważnym faktem przemawiającym za korzystaniem z nich jest znakomity wpływ na metabolizm. Wody termalne zawarte w produktach do demakijażu idealnie sprawdzają się przy nadwrażliwej skórze, tak samo jest z kremami i innymi kosmetykami do twarzy.

Jeśli więc mamy skórę nadwrażliwą, naczynkową czy skłonną do alergii, woda termalna powinna na stale zawitać w naszych toaletkach.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI