Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
10 lutego 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Magiczna moc brwi

Wielu makijażystów pytanych o błędy w makijażu przyznaje, że nie doceniamy znaczenia ładnych i zadbanych brwi. Mało doceniane, ale zadbane poprawią wygląd każdej twarzy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Idealnie głaska cera, pięknie pomalowane usta i perfekcyjne rzęsy nie zostaną docenione, jeśli nasze brwi nie będą perfekcyjne wyregulowane i uczesane. Pomimo, że na co dzień nie poświęca im się zbyt dużo uwagi, to potrafią „zrobić każdy makijaż”.

Wyregulowane wprawną ręką potrafią wyszczuplić twarz, złagodzić rysy, sprawić, że oczy będą wyglądały na większe a nos na szczuplejszy. I na odwrót – te niezadbane sprawiają, że twarz wygląda wrogo i odpychająco. Bardzo często kobietom, które chcą ekspresowo poprawić swój wygląd, proponowana jest regulacja brwi.

Tradycja regulowania brwi sięga już czasów starożytnych. Wtedy  też kobiety z wielką dbałością pozbywały się zbędnego owłosienia. Jednak mieszkanki Europy długo nie doceniały tego zabiegu.   Mieszkanki krajów dalekiego wschodu zdecydowanie bardziej dbają o wygląd swoich brwi niż Europejki, które często nie przywiązują do tego większej uwagi. Wynika to też często ze względów religijnych i tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. W krajach arabskich zabieg regulacji brwi polegający na usuwaniu ich za pomocą bawełnianej nitki cieszy się olbrzymią popularnością, u nas dopiero zaczyna być doceniany.

Samodzielnie czy u kosmetyczki?

Zarówno samodzielne regulowanie brwi, jak i to przeprowadzone u kosmetyczki, ma swoje plusy i minusy. Samodzielnie przeprowadzony zabieg nic nie kosztuje, może być wykonany o każdej dogodnej dla nas porze i my same odpowiadamy za sterylność pęsety. Niestety nowicjuszkom ciężko jest nadać brwiom ładny kształt i jest to o wiele bardziej bolesne.

Jeśli zaś natrafimy na osobę, która jest profesjonalistką w tej dziedzinie, to dzięki niej dowiemy się jak za pomocą pęsety nadać twarzy pożądany kształt. Zabieg regulowania brwi może być przeprowadzony za pomocą pęsety, rozgrzanego wosku czy wyżej wspomnianego nitkowania. Z reguły jest mnie bolesny niż ten wykonywany w domu i włoski odrastają o wiele wolniej.

Bez względu jednak na wybraną opcję  należy pamiętać, że o brwi trzeba dbać regularnie. Jeśli po ich wyregulowaniu na bieżąco będziemy pozbywać się zbędnych włosków, wówczas o wiele dłużej efekty zabiegu będą zauważalne.

Na całe szczęście minęła już moda na bardzo cienkie i wyskubane brwi. Dziś mogą być one znacznie grubsze, ważne by były równe i uczesane szczoteczką.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI