Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Makijaż inspirowany „Zmierzchem”

zmierzch
5 grudnia 2011 in Moda i uroda by Anna Orłowska
Gdziekolwiek ląduję, pod wieloma szerokościami geograficznymi napotykam ostatnio nurtujący bardzo wiele kobiet temat. Skąd wziąć mat? Mat na twarzy. What' s up?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Promowane i niezbędne matowe wizerunki Gwiazd w historii Hollywood’ u były niebywale potrzebne przy produkcjach filmowych jak i na ulicy. Twarz matowa była bowiem najważniejszym trendem mody kadrów w tamtych latach. Tak jak niegdyś – w XX wieku – kino kreowało wzorce make – up’ owe, tak i w historii najnowszej ikonami stylów twarzy (art visage) są bohaterowie filmu. Filmu Zmierzch!

Guerlain -Midnight Butterfly, Sublime Radiant Body Powder

Nie do końca chodzi o wampirystyczną bladość twarzy, lecz myślę raczej o poświacie otaczającej twarz. Co do bladości nie mam zdania. Właściwie mam – wolę zdrową opaleniznę 🙂

Prawie wszystkie marki kosmetyczne posiadają pudry  rozświetlające. Ich zadanie zostało zmienione. Nie matują lecz nabłyszczają i naprawdę nie należy sie tego obawiać. Zdrowa skóra powinna być pełna blasku. Ten blask tracimy od dnia urodzenia wraz z nurtem rzeki czasu. Dzieci mają cerę jak brzoskwinki a osoby starsze lekko poszarzałą. Jednak żeby dać szansę na wspaniały efekt w każdym wieku, firmy kosmetyczne oferują różnorodność pigmentów optycznych obecnych w pudrach, które czynią naprawdę cuda.

Drogie Panie. Przede wszystkim informuję, że nastąpiła nowa era w historii pudru. Zmienił on swoją funkcję, zachowując oczywiście klasyczną. Ma nowe formy i przeznaczenie. Wszystko, każdy parametr kreujący jest skierowany na efekty iluminacji. Z ciekawostek mogę nanieść na szpaltę elektroniczną, że puder sypki (z pompką – Guerlain’ a) zawiera niebywały i czarodziejski pigment (lawendowo – różowo – niebieski). Twarz w make – up’ ie przypudrowana tym właśnie pudrem, daje wrażenie trójwymiarowości i koresponduje ze stylem vibrant. Dodatkowym atutem tego przedsięwzięcia urodowego jest mienienie się, które ujawnia strukturę przestrzenną twarzy.

Efekt wartości estetycznej twarzy bohaterów Zmierzchu i ich oszałamiającej urody ,tkwi oczywiście w postprodukcji filmowej. Jeśli jednak posłuchacie moich rad, jestem w stanie zaproponować Wam makijaż, który będzie się mienił jak rozświetlone skarby. Jednocześnie film ten zrobił spory krok w zakresie wyeliminowania zabobonów w temacie błyszczącej się skóry twarzy. Twarz matowa jest w niektórych kręgach uważana za wyważoną i poprawną,  jednakże nie ma w niej zupełnie emocji i tego co nazywamy miłością. A tak, jak w przypadku kina z dawnych lat czy z czasów najnowszych, najpiękniejsze symbole wizażowe dotyczyły scen najbardziej romantycznych: pocałunków, rozstań… no i powrotów.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI