Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
31 stycznia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny przez długi czas był lekceważony przez środowisko kosmetyczne, a teraz wraca w wielkim stylu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zadbana kobieta to nie tylko piękny strój, perfekcyjny makijaż i idealna fryzura. To przede wszystkim zadbane paznokcie. O ile jeszcze kilka lat temu dla większości kobiet zadbane paznokcie kojarzyły się z bardzo modnymi paznokciami, to obecnie są to przede wszystkim paznokcie zdrowe i naturalnie błyszczące. Manicure biologiczny idealnie wpasowuje się w trend dbania o siebie z jak najmniejsza ingerencją bardzo inwazyjnych zabiegów, a stawianie na to, co naturalne.

Ponieważ wiadomo już, że metalowe przyrządy stosowane do manicure często niekorzystnie działają na płytkę paznokciową, w manicurze biologicznym są one zastępowane tymi z papieru czy szkła. Podstawowym założeniem takiego manicure jest delikatne traktowanie paznokci. Paznokcie skraca się   papierowymi lub szklanymi pilniczkami, a skórki nie są wycinane lecz zmiękczane specjalnym preparatem, a następnie delikatnie odsuwane drewnianym patyczkiem.

Manicure biologiczny w przeciwieństwie do tego wykonywanego metalowymi przedmiotami dba o kondycje paznokci a nie tylko o ich wygląd. Metalowe pilniczki mogą prowadzić do nasilonego rozdwajania się paznokci, a wycinanie skórek przeprowadzone w podejrzanych warunkach higienicznych niesie ze sobą ryzyko zakażenia. Manicure ten dobrze wygląda nawet przy krótkich paznokciach i może być uzupełniony o nałożenie na paznokcie lakieru.

Jak wykonać go samodzielnie?

Zabieg ten może być wykonany w gabinecie kosmetycznym, ale również w zaciszu domowej łazienki. Nie wymaga on kupowania olbrzymiej liczby przyrządów kosmetycznych, dlatego jest bardzo opłacalny.

Pierwszym etapem jest dokładne zmycie lakieru i odtłuszczenie płytki za pomocą bezacetonowego zmywacza. Następnie przy pomocy papierowego lub szklanego pilniczka należy nadać paznokciom kształt. Ostatnio bardzo modne są te o kształcie migdałów lub prostokątów z zaokrąglonymi brzegami. Kolejnym etapem jest moczenie paznokci przez kilka minut w miseczce z ciepłą wodą i odrobiną mydła. Pozwoli to na zmiękczenie skórek i usunie resztki pyłu z paznokci. Następnie na skórki nakładamy preparat zmiękczający, a po czasie zalecanym przez producenta odsuwamy je drewnianym patyczkiem. Na zakończenie płytkę paznokciowa możemy pokryć odzywką lub lakierem w ulubionym kolorze. W uzyskaniu jeszcze większego połyska paznokcia pomoże wmasowanie w nie kropelki oliwy z oliwek.

Przez długi czas rynek kosmetyczny i salony manicure zdominowane były przez paznokcie żelowe i tipsy. Kolorowe zdobienia i zawrotna długość paznokci dziś już są bardzo passé. Paznokcie mają być przede wszystkim zdrowe i naturalnie błyszczące a nie tylko kolorowe i bardzo długie.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI