Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Ultra
19 września 2011 in Moda i uroda by redakcja

Mariusz Przybylski–wykracza poza granice

„ULTRA2” - tytuł najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego – oznacza kolejną potęgę „tego, co znajduje się ponad” lub „poza”. Kolejną, bo premiera kolekcji odbyła się poza Polską - w Berlinie. Teraz przyszedł czas na Warszawę.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Nadruki różnych faktur i kolorów drewna, nowatorskie wariacje na temat męskiego garnituru, płaszcze z syntetycznych włosów, a wszystko w dwóch kontrastujących ze sobą liniach kolorystycznych – to nowa odsłona najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego na wiosnę/lato 2012.

Projektant zaprezentował ją 9 września w wielkiej industrialnej hali przy ulicy Domaniewskiej na warszawskim Mokotowie, na tle oryginalnej scenografii stworzonej przez firmę Decorativos, zbudowanej z białych roślinno – geometrycznych motywów.

Więcej zdjęć w galerii

Sporą niespodzianką okazał się finał pokazu, podczas którego na wybiegu pojawiła się Małgorzata Socha – ambasadorka marki BMW, z wdziękiem wcielając się w rolę modelki. Nie był to przypadek, ponieważ tego wieczoru marka BMW po raz pierwszy zaprezentowała dwie nowe wersje BMW serii 1 – Urban i Sport – swoim charakterem nawiązujące do dwoistej natury samej kolekcji.

ULTRA2 – wykracza poza granice

Jak można było się spodziewać już po tytule kolekcji – „ULTRA”, Mariusz Przybylski  z charakterystyczną dla siebie swobodą przekroczył kolejne granice, nie tylko geograficzne.

„ULTRA2 to kolekcja wyrastająca ponad wszystko, co do tej pory stworzyłem. W każdym sensie. opisuje swoje nowe projekty Przybylski – Ponad modowe konwencje, ponad podziały na to co klasyczne i awangardowe, tradycyjne i nowoczesne, ponad typowe kolekcje tylko dla mężczyzn lub tylko dla kobiet… To kolekcja, która – mam nadzieję – ukaże harmonię tych pozornych przeciwności…

Kolekcja utrzymana była w dwóch tonacjach kolorystycznych – szarościach i czerniach z jednej strony oraz odcieniach brązów i beży, w tym połyskliwej miedzi i złota – z drugiej. Wzbogacona o intensywne odcienie miętowej zieleni. Po raz kolejny w kolekcji Przybylski wykorzystał autorskie nadruki, tym razem są to wariacje na temat struktury drewna.

„ULTRA” zawiera elementy klasyki połączone z nowoczesnymi rzeźbiarskimi formami. Z jednej strony pojawiają się bardzo miękkie drapowane elementy, które jednocześnie spłatają się z geometrycznymi, modernistycznymi wpływami.

W skład kolekcji wchodzą bardzo szlachetne tkaniny jak kaszmir, wełna, jedwab i barwione skóry (Całość kolekcji do obejrzenia na: www.mariuszprzybylski.com).  

 


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI