Masaż twarzy: relaks i pielęgnacja

Film Polski / "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego

Dodatkowo odpręża, relaksuje i przygotowuje skórę do przyjęcia substancji aktywnych. O jakim zabiegu mowa? Oczywiście o znakomitym masażu twarzy.
Każda skóra jest inna: jedna jest sucha, inna tłusta czy mieszana. Wszystkie łączy jednak jedno – prędzej czy później pojawią się na niej pierwsze zmarszczki. Nie wynaleziono jeszcze eliksiru młodości, wiec trzeba wspomóc się tym, co dostępne. Masaż twarzy jest dobierany indywidualnie do potrzeb każdej klientki, w zależności od wymagań skóry wybiera się także odpowiednie preparaty.

reklama

Przebieg masażu

Jeśli chodzi o masaż twarzy, nie ma reguły, czy zostanie wykonany przed oczyszczaniem twarzy, po oczyszczaniu czy przed lub po innym zabiegu. Ale gdy mamy bardzo delikatną skórę, zapewne masażowi zostaniemy poddane po zabiegu, by ją wyciszyć i uspokoić.
Po ocenie stanu skóry można przejść do głównej części masażu, czyli bezpośredniego oddziaływania na skórę. Pisałam już, że masaż jest indywidualnie dobierany w zależności od potrzeb skóry. To stwierdzenie może zdziwić, bo przecież masaż to masaż. Otóż nie, poszczególne elementy masażu, typu głaskanie, ugniatanie czy oklepywanie można dowolnie dopasować do określonego typu skóry, gdyż delikatne i uspokajające ruchy wyciszą i uspokoją skórę, a mocniejsze pobudzą do regeneracji i odnowy.
Masaż twarzy ma też inną zaletę: relaksuje i odpręża całe ciało. W dodatku przynosi skórze bardzo dużo korzyści, a efekty można zobaczyć już po pierwszym razie..

Wspaniale rezultaty

Relaksuje – żaden zabieg na twarz nie zrelaksuje tak jak masaż. Indywidualnie dobrane składniki aktywne, typu nawilżające czy delikatnie złuszczające dodatkowo pielęgnują skórę. W przeciwieństwie do wielu zabiegów na twarz pozwala się odprężyć i odpocząć. Nie ma tu żadnego szczypania (jak w przypadku peelingów chemicznych) czy pieczenia (jak przy laserze). Jeśli masaż zostanie wzbogacany olejkami aromatycznymi czy kojącą muzyką, to pozostaje tylko oddać się błogiej rozkoszy…

Poprawia krążenie krwi – po masażu skóra wygląda o wiele zdrowiej za sprawą delikatnych rumieńców i ładnego kolorytu.

Dotlenia i odżywia – lepsze krążenie krwi to szybszy transport tlenu do komórek i szybsze usuwanie zbędnych produktów. Dzięki temu skóra wygląda naprawdę znakomicie.

Odmładza– masaż pobudza skórę twarzy do szybszej regeneracji i odnowy. Skóra staje się napięta, jędrniejsza a zmarszczki mniej widoczne. Wykonywany profilaktycznie znacznie opóźnia proces starzenia się skóry. Wbrew pozorom masaż twarzy nie powinien dotyczyć tylko jej skóry, ale również szyi i dekoltu. To właśnie ich wygląd zdradza, ile tak naprawdę mamy lat. Dobry masaż działa jak drogi kosmetyk- napina skórę, ujędrnią i wygładza zmarszczki.

Pielęgnuję– jeśli masażystka użyje dodatkowo indywidualnie dobranych do potrzeb skóry składników, to wspomoże jej pielęgnacje. Można więc nawilżyć skórę, delikatnie złuszczyć martwy naskórek czy wzmocnić naczynia krwionośne.

Redukuje obrzęki – masaż zapobiega zastojom limfy, a więc redukuje obrzęki. Jest on bardzo pomocny również przy opuchnięciach .

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na masaż twarzy. Oto, jakie są przeciwwskazania:
-choroby tarczycy
-stany zapalne skóry
-wady serca
-nadciśnienie
-zapalenia żył
-opryszczka
-trądzik
-liszajec
-choroby nowotworowe.