Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
17 stycznia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Masaż tybetański

Masaż może poprawić nie tylko nasz wygląd ale i zdrowie. Wiedziano to już w starożytności a dzisiaj tylko udoskonalamy pewne techniki. Bo przecież piękne ciało to zdrowe ciało.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Masaż ten ma tysięcioletnią  tradycję i jest połączeniem masażu klasycznego, refleksologii i bioterapii.Skupia on  energię w poszczególnych punktach ciała.

Masaż zaczyna się od oczyszczenia i wprowadzenia pacjenta w stan odprężenia i harmonii. W zależności od indywidualnych potrzeb masażysta skupia się na bardziej na działaniu  przeciwbólowym lub  relaksacyjnym.W przeciwieństwie do innych masaży ten jest niemal bezdotykowy, gdyż dominuje w nim głównie muskanie palcami. Mimo to działa bardzo silnie. Podczas masażu mogą wystąpić zawroty głowy czy mdłości,  jest to znak, że organizm właśnie zaczął się oczyszczać.

Masaż tybetański pomaga uporać się z wieloma problemami zdrowotnymi. Redukuje bóle kręgosłupa, zapalenia stawów i mięśni. Pomaga w leczeniu chorób krążenia, nadciśnienia, zapalenia zatok czy bólów głowy. Stanowi również znakomite uzupełnienie kuracji stosowanych przy bezsenności czy nerwicach.Dobrze wykonany masaż łagodzi ból, wzmaga przepływ krwi a także udrażnia kanały energetyczne w organizmie.

Sposób na stres i przemęczenie

Nawet zdrowy człowiek, ale pracujący po kilkanaście godzin na dobę, przemęczony i zestresowany nie czuje się najlepiej. Stres i zmęczenie bardzo osłabiają organizm a kilka godzin pracy przy komputerze nie działa dobrze  na kręgosłup.

Masaż ten rozluźnia, ułatwia przezwyciężenie zmęczenia i przywraca równowagę w organizmie. Przynosi on również korzyści dla skóry, poprzez eliminacje toksyn i wzmożenie przepływu krwi. Skóra staje się oczyszczona, ma ładniejszy koloryt, jest lepiej odżywiona i przede wszystkim wygląda zdrowo.

Korzyści

Efekty masażu  tybetańskiego są bardzo dobre,  ale  by osiągnąć pożądane zmiany potrzebna jest indywidualnie dobrana ilość masaży.Rezultaty są jednak naprawdę znakomite: począwszy od redukcji bólu, napięcia i stresu poprzez dodanie energii, poprawy krążenia,dotlenienia  aż do zdrowo wyglądającej skóry i pełnego relaksu.

Ponieważ masaż ten często traktowany jest jako element kuracji leczniczej, nie powinien być wykonywany przez osobę bez odpowiednich uprawnień. Należy zwrócić na to uwagę zanim zacznie się zabieg, bo źle wykonany może przynieść więcej szkód niż korzyści.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI