Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Moda Fair Trade-świadomie i designersko

People Tree
People Tree
26 września 2011 in Moda i uroda by Aleksandra Mijakoska
Idea Fair Trade, czyli sprawiedliwego handlu, jest coraz bardziej popularna, ponieważ coraz więcej ludzi kupuje w sposób świadomy. Dotyczy ona również mody.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W Europie Zachodniej, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Skandynawii, powstaje coraz więcej marek, które szczycą się posiadaniem certyfikatów Fair Trade oraz Organic.  W Polsce odzież wyprodukowana zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu jest nadal mało popularna.  W Internecie jednak można znaleźć sklepy oferujące ubrania ekologiczne i stworzone zgodnie z zasadami etyki.

Mnie szczególnie spodobał się sklep fairfashionstore.com. Znaleźć  w nim można odzież damską, buty, torebki  a nawet bieliznę i biżuterie.  Ubrania, sprzedawane w  internetowym butiku, są produkowane z materiałów ekologicznych, takich jak bio bawełna, len, bambus czy wełna lub z materiałów recyklingowanych.  To, o czym warto wspomnieć, to fakt, iż produkty tworzone z naturalnych surowców, niemodyfikowanych,  wolnych od pestycydów są znacznie trwalsze i zdrowsze dla naszej skóry.

Buty Komodo - 10 % z ich sprzedaży idzie na kampanię Free Tibet

Ubrania te nie są jednak nudne i niemodne.  W  fairfashionstorze znaleźć można odzież  i akcesoria tak wyjątkowych Marek, jak: People Tree, Komodo, Ethos Paris, Nancy Dee, Aura Que czy Ethletic.

Moją uwagę szczególnie zwróciły uwagę ciepłe wełniane swetry i czapki People Tree – idealne nie tylko na naszą piękna złota jesień, ale również i na późniejszą zimę.   Również niezwykłe wydają mi się trampki Komodo o wymownej nazwie Free Tibet – 10 % ze sprzedaży każdej pary butów przekazywane jest na kampanię FREE Tibet.

Jeżeli twój apetyt na ubrania tworzone zgodnie z myślą Fair Trade zmalał ze względu na ich cenę, weź głęboki oddech i pomyśl: produkty tworzone zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu nie niszczą środowiska naturalnego oraz nie powodują zagrożeń dla życia – twojego oraz osoby, która tą rzecz stworzyła.

Jeżeli zainteresował cię temat Fair Traid , polecam stronę: www.wfto.com


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI