Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Moda poza modą

Azzedine Alaia, kolekcja butów i toreb
Azzedine Alaia, kolekcja butów i toreb
23 grudnia 2011 in Moda i uroda by Dominika Zasłona
Moda zmienia się strasznie szybko. Mamy zimę (przynajmniej kalendarzową), a jesteśmy już dawno po pokazach na sezon Wiosna/lato 2012 i projektanci przygotowują kolekcję zimową na kolejny sezon... To naprawdę zabójcze tempo.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Dlatego od jakiegoś czasu niektóre marki lansują ideę mody poza sezonowej.
Oczywiście od dawna istnieje ponadczasowa klasyka (prawie w każdej marce jest linia basic).

Muji - wyjatkowy design ubrań i wnętrz

I tak słynny projektant – Azzedine Alaia nie przygotowuje pokazu co sezon, tylko wtedy kiedy ma wenę. Nie wpasowuje się w harmonogram świata mody i w ten sposób sprzeciwia się temu szaleńczemu tempo. A jednak jego kolekcje zawsze budzą ciekawość.

Inna międzynarodowa marka, która nie kieruje się trendami to MUJI. Muji to skrót od słowa „mujirushi” czyli bez marki. Charakteryzuje się prostotą, neutralną kolorystyką, funkcjonalnością. Ta minimalistyczna stylistyka sprawdza się zawsze. Proste t-shirty, bluzy, swetry i sukienki to świetna, ponadczasowa baza.

Nasza rodzima marka, która lansuje myśl to Lobster. Znajdziemy tu nawet bluzki oversize z tym napisem. To moda wolna od ograniczeń, od wyścigu o sławę, to propozycje ponadczasowe, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych.

Czasem warto zwolnić i nie podążać za trendami. Odpocząć, żeby później znów zanurzyć się w świecie mody:)


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI