Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

„Moda przemija, styl pozostaje.” Coco Chanel

coco-chanel-biografia
2 grudnia 2011 in Moda i uroda by Dominika Zasłona
Można by sparafrazować te myśl i napisać, że moda przemija, a Coco Chanel pozostaje. Coco Chanel i jej projekty: mała czarna, perfumy, baleriny-chanelki...To wciąż jest na topie. Projekty domu mody Chanel, wciąż są na szczycie listy marzeń większości wielbicielek mody (może to przeczytasz Mikołaju;)

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Nawet jeśli nie znajdziesz pod choinką kultowej torebki 2.55, to możesz znaleźć biografię projektantki. Została wydana przez wydawnictwo Rebis, jej autorka jest Justine Picardie (pracowała dla „Vogue’a” i „Observera”, a obecnie prowadzi rubrykę poświęcona modzie w „Sunday Telegraph”).

To misternie odmalowany słowem portret Coco Chanel (autorka korzystała z imponującej ilości materiałów), to droga projektantki od sierocińca W Aubazine do słynnego butiku przy rue Cambon. Poznajemy okoliczności powstania niezastąpionej dziś małej czarnej, najsłynniejszych chyba perfum Chanel no 5, no i burzliwie życie uczuciowe mademoiselle Coco.

Autorka wydobywa na światło dzienne to, co projektantka starała się ukryć przed światem (do tej pory ciężko rozwikłać co jest prawdą a co tylko mitem). Książka pozwala nam zrozumieć jak powstała największa kreacja Chanel: ona sama.

Dodatkowym atutem książki jest duża ilość zdjęć, niektóre z nich nie były dotąd publikowane.
„Coco Chanel: Legenda i życie” cena 69.90zł


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI