„Moda przemija, styl pozostaje.” Coco Chanel

Można by sparafrazować te myśl i napisać, że moda przemija, a Coco Chanel pozostaje. Coco Chanel i jej projekty: mała czarna, perfumy, baleriny-chanelki…To wciąż jest na topie. Projekty domu mody Chanel, wciąż są na szczycie listy marzeń większości wielbicielek mody (może to przeczytasz
Mikołaju;)

Nawet jeśli nie znajdziesz pod choinką kultowej torebki 2.55, to możesz znaleźć biografię projektantki. Została wydana przez wydawnictwo Rebis, jej autorka jest Justine Picardie (pracowała dla „Vogue’a” i „Observera”, a obecnie prowadzi rubrykę poświęcona modzie w „Sunday Telegraph”).

reklama

To misternie odmalowany słowem portret Coco Chanel (autorka korzystała z imponującej ilości materiałów), to droga projektantki od sierocińca W Aubazine do słynnego butiku przy rue Cambon. Poznajemy okoliczności powstania niezastąpionej dziś małej czarnej, najsłynniejszych chyba perfum Chanel no 5, no i burzliwie życie uczuciowe mademoiselle Coco.

Autorka wydobywa na światło dzienne to, co projektantka starała się ukryć przed światem (do tej pory ciężko rozwikłać co jest prawdą a co tylko mitem). Książka pozwala nam zrozumieć jak powstała największa kreacja Chanel: ona sama.

Dodatkowym atutem książki jest duża ilość zdjęć, niektóre z nich nie były dotąd publikowane.
„Coco Chanel: Legenda i życie” cena 69.90zł