Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Modny bazar z nowościami

Ściegi Ręczne - materiały informacyjen
Ściegi Ręczne - materiały informacyjen
28 października 2011 in Moda i uroda by Dominika Zasłona
Gdzie szukać oryginalnych projektów młodych polskich projektantów, młodych marek, biżuterii hand made w pojedynczych egzemplarzach? Oczywiście w internecie. Ale jeśli ktoś woli dotknąć, zobaczyć na żywo, poznać twórcę, to najlepiej jeśli poszuka na piknikach, wyprzedażach, targowiskach sztuki.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W sezonie wiosenno-letnim można było uczestniczyć w Piknikach na Placu Zabaw (wszystko odbywało się na świeżym powietrzu, więc w zimę raczej nie można tego zrealizować, ale warto pamiętać). Ważną tego typu imprezą są Ściegi ręczne, które powstały z miłości do rzeczy ładnych i złości na rzeczy brzydkie (to bardzo ładne hasło). Ściegi ręczne odbywają się (jak piszą organizatorki): „gdzie się da” (ostatnia szósta edycja odbyła się na skwerze Hoovera w Warszawie). Impreza skupia ciekawych projektantów, wyłapywanych przez organizatorki (Agnieszkę Miękus i Annę Aleksandrę Pięta), ale jest też stały skład (min. Karina Królak, licoreese.com, Paulina Plizga czy Viola Lee Design).

Drugą, godną uwagi, tego typu wyprzedażą/sprzedażą, jest Mustache Warsaw Yard Sale. To właściwie jarmark, który promuje to co polskie i ciekawe. Tam też znajdziemy dużo młodych polskich projektów. Ostatnia edycja odbywała się na warszawskim Powiślu, w klubie 1500m2 do wynajęcia.

W ten sposób można kupić także prace studentów oraz absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Targowisku Sztuki. Można tu znaleźć obrazy, grafiki, ceramikę oraz biżuterię artystyczną. Targowisko odbywa się cyklicznie na Zamku Królewskim w Warszawie,  w Arkadach Kubickiego.

Szukajcie info w sieci, bo naprawdę warto! Ja z każdej takiej imprezy wracam z jakimś zakupem i mnóstwem inspiracji.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI